Päevatoimetaja:
Angelina Täker
Saada vihje

Ekspert selgitab, mida tuleks teada moodul- ja elementmajadest

Copy
Moodulmaja. Pilt on illustreeriv.
Moodulmaja. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Kõrgete kinnisvarahindade tõttu kaaluvad inimesed üha enam maja ostmise asemel selle ehitamist. Populaarsed lahendused on moodul- ja elementmajad ning huvi nende vastu on Eestis aastatega kasvanud. Luminor Baltikumi eraisikutepanganduse juht Tanel Rebane selgitab, millega tuleb nende puhul arvestada ning millised on finantseerimisvõimalused.

«Eestlased on traditsiooniliselt olnud oma maja usku. Eks selle tõestuseks on ju ka suuremate linnade ümber toimuv valglinnastumine – suur osa inimesi ihkab võimaluse olemasolul kolida linnasaginast pisut eemale, rahulikumasse piirkonda,» ütles Rebane.

Turuolukord püsib praegu stabiilne ning hinnad on jätkuvalt kõrged, mistõttu on eestlaste huvi suurenenud pigem maja ehitamise kui ostmise vastu. «Euribor on küll viimasel ajal hoogsamalt langenud, kuid see on jätkuvalt tasemel mis mõjutab potentsiaalseid kinnisvaraostjaid ja ehitajaid. Kuna ka korterid on võrdlemisi kallid, mõtisklevad paljud oma maalapi peale ise maja ehitamisest. Maja nullist üles ehitamise asemel nähakse potentsiaali element- ja moodulmajades, mida tellitakse järjest rohkem just aastaringseks koduks.»

Tagasi üles