Vastavalt Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu kokkuleppele on tänasest alampalk 886 eurot, kasvades võrreldes mulluse aastaga 66 euro võrra.
Rohkem raha ⟩ Alampalk kasvab alanud aastal kaheksa protsenti
Alampalk moodustab alanud aastaks Eesti Panga prognoositavast keskmisest palgast 43 protsenti.
Ametiühingute keskliidu esimees Kaia Vask on varem öelnud, et alampalgal on töötajate heaolule otsene mõju. «Miinimumpalga tõstmine aitab vähendada nii sotsiaalset ebavõrdsust kui töötavate inimeste palgavaesust. Kõik me soovime ju tunda end väärtuslikena ning katta enda ja pere kulud kuu lõpuni. Ometi on ka lisanduva 66 euroga töötajatel edaspidi raske ära elada. Seetõttu peab palgakasv ametiühingute arvates edasistel aastatel jätkuma kiiremas tempos ning tagama töötajatele piisava majandusliku kindlustunde ja toimetuleku,» kommenteeris Vask.
Tööandjate keskliidu tegevjuht Hando Sutter on öelnud, et alampalk kerkib tänavu kiiremini nii prognoositud hinnatõusust kui ka keskmisest palgast ehk väiksema sissetulekuga inimeste ostujõud paraneb.
Töötasu alammäära suuruse lepivad tööturu osapooled – Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit – kokku iga aasta sügisel. Selleks võetakse aluseks värskeim Eesti Panga majandusprognoos. Kokku lepitud alampalga kinnitab valitsus. Lõppenud aastal oli töötasu alammäär täistööaja puhul 820 eurot.