Päevatoimetaja:
Angelina Täker
Saada vihje

Mis juhtub, kui Eestist kaob tööstus? Kas valitsus on teinud midagi selle vältmiseks? (6)

Copy
Aasta lõpus ameti maha panev Estonian Celli
juhatuse liige Siiri Lahe ütles, et on tehase käekäiku ja tulemustesse panustanud palju energiat ja aega, mistõttu läheb talle Estonian Celli käekäik ka pärast juhikohalt lahkumist väga korda.
Aasta lõpus ameti maha panev Estonian Celli juhatuse liige Siiri Lahe ütles, et on tehase käekäiku ja tulemustesse panustanud palju energiat ja aega, mistõttu läheb talle Estonian Celli käekäik ka pärast juhikohalt lahkumist väga korda. Foto: FOTO: Sander Ilvest

Ühel Eesti hinnatumal tööstusjuhil Siiri Lahel lõpeb aasta lõpus tööleping puitmassitootja Estonian Celliga. 12 aastaga on Lahel kujunenud selge arusaam, mida tuleb majanduse elavdamiseks teha.

Lahe jutust koorub välja hoiatav sõnum: Eestil tuleb pingutada mitte ainult uute investeeringute meelitamise, vaid ka juba tehtute hoidmise nimel. Lähiajaloost on võtta näide, kus suur ja oluline tehas lihtsalt kokku pakiti ja siit ära koliti.

Aga samas näeb Lahe märke, et asjad liiguvad hiljukesi paremuse poole.

Mitu tööpakkumist te suvel saite, kui ilmus uudis, et te ei pikenda oma lepingut Estonian Celli juhatuse liikmena?

Tollel päeval mitte ühtegi. Pakkumised hakkasid hiljem tulema, sest paljud alguses ei uskunud seda uudist.

Sain mitmeid pakkumisi, kuid nende puudus on töökoha kaugus Tallinnast. Ma mõtlesin seda täiesti ausalt, kui ütlesin, et olen väsinud 12 aastat järjest Tallinna ja Kunda vahel sõitmisest. Praegused pakkumised on aga Kundast veel kaugemal, kuid ma ei tahaks enam sellist pakkumist vastu võtta, kuna olen aru saanud, millest ilma olen jäänud – ühised hommikusöögid koos perega.

Kahjuks Toompeal tööstust pole ja olgem ausad, kõik olemasolevad kohad on ikkagi väärikate tööstusjuhtidega juba kaetud. Ehk ma täiesti tajusin neid riske, kui ei pikendanud Estonian Celliga lepingut.

Tagasi üles