Skip to footer
Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

MUUSEUMIDE PILETIHINNAD Millises muuseumis säästad ja kus maksad rohkem?

Muuseumiöö Ajakeskuses Wittenstein

Kas tead, kui palju võib muuseumi külastus maksma minna? Postimees Tarbija uuris välja, kus on võimalik tutvuda kultuuri ja ajalooga taskukohaselt ning kus tasub veidi rohkem raha välja käia. Võrdlussesse sattus 17 erinevat muuseumi.

Kui jätta kõrvale erandid, siis Eestis on muuseumide täispiletite hinnad üsna taskukohased. Täispiletite hind ulatub muuseumites enamasti 6 eurost 20 euroni.

Taskukohaseid täispileteid pakuvad mitmed Eesti muuseumid hinnaga 6–7,50 eurot. Kõige soodsam on täispilet Eesti Piimandusmuuseumis, kus see maksab vaid 6 eurot. Punane torn ja Eesti Jalgrattamuuseum pakuvad täispileteid hinnaga 7 eurot, pakkudes suurepäraseid võimalusi soodsa hinnaga kultuurielamusteks. Veidi kõrgemas hinnaklassis on C. R. Jakobsoni talumuuseum, kus täispileti hind on 7,50 eurot. Need muuseumid on ideaalne valik neile, kes otsivad harivaid kogemusi eelarvesõbralikus hinnaklassis.

Keskmises hinnaklassis jäävad täispiletid hinnavahemikku 9–12 eurot. Täpselt 9 eurot maksavad täispiletid Nukuteatrimuuseumis ja Tartu Mänguasjamuuseumis, pakkudes võimalust nautida kultuurikogemusi taskukohase hinnaga. Ajakeskus Wittenstein, Automuuseum ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum pakuvad täispileteid hinnaga 10 eurot, olles suurepärased valikud keskmises hinnaklassis. Eesti Tervisemuuseum, Eesti Maanteemuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakuvad täispileteid hinnaga 12 eurot, võimaldades põhjalikke ja mitmekülgseid elamusi.

Kõige kallimad täispiletid algavad hinnast 14 eurot. KUMU pakub täispiletit hinnaga 14 eurot, olles kõrgema hinnaklassi soodsaim valik. ERM-i (Eesti Rahva Muuseum) täispileti hind on 15 eurot, pakkudes ulatuslikke ja sisukaid külastuselamusi. Eesti Vabaõhumuuseum, kus täispilet maksab 16 eurot, ning Lennusadam, mille täispilet maksab 20 eurot, on hinnaskaala kallimad valikud. Need muuseumid pakuvad küll kõrgemat piletihinda, kuid ka sisukamat ja unikaalsemat elamust.

Sooduspiletid ei ole samuti kõige odavamad

Kõik muuseumid, mis pakuvad täispileteid, pakuvad ka sooduspileteid. Sooduspiletid on tavaliselt saadaval (üli)õpilastele, pensionäridele ja teatud teistele sihtrühmadele. Sooduspiletite hinnad algavad neljast eurost.

Kõige soodsamad piletid on saadaval Eesti Piimandusmuuseumis ja Punases tornis, kus mõlemas maksab sooduspilet 4 eurot. Järgnevad Eesti Jalgrattamuuseum ja Automuuseum, kus sooduspiletite hind on 5 eurot, samuti Eesti Loodusmuuseum, kus hind püsib samas kategoorias. C. R. Jakobsoni talumuuseum pakub sooduspiletit hinnaga 5,50 eurot. Need muuseumid on ideaalne valik eelarveteadlikele külastajatele, pakkudes huvitavat ja harivat sisu väikese kulu eest.

Keskmisse hinnaklassi jäävad sooduspiletid, mille hinnad ulatuvad 6–8 euroni. Näiteks Nukuteatrimuuseum ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum pakuvad sooduspiletit hinnaga 6 eurot. Ajakeskus Wittenstein ja Tartu Mänguasjamuuseum jäävad mõlemad 7-eurose hinnaga keskmisesse hinnaklassi, kusjuures viimane pakub ka erihinda 3 eurot teatud tingimustel. Eesti Tervisemuuseum, Eesti Maanteemuuseum ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakuvad sooduspiletit hinnaga 8 eurot, võimaldades taskukohase hinna eest põhjalikku ja harivat elamust.

Kõige kallimad sooduspiletid algavad 9 eurost ja ulatuvad 10 euroni. KUMU sooduspilet maksab 9 eurot, olles üks kallimatest valikutest. Veelgi kõrgema hinnaga on ERM (Eesti Rahva Muuseum), kus sooduspilet maksab 10 eurot. Sama hinnaklassi kuuluvad Eesti Vabaõhumuuseum ja Lennusadam, kus mõlemas on sooduspiletite hind 10 eurot. Need muuseumid pakuvad mitmekülgseid ja põhjalikke kogemusi, mis õigustavad veidi kõrgemat piletihinda.

Perepiletid – mugavaim valik peredele

Eesti muuseumide seas on kõige taskukohasemad perepiletid need, mis jäävad vahemikku 12–20 eurot. Näiteks Eesti Piimandusmuuseum pakub perepiletit hinnaga 12 eurot, mis on sobiv valik peredele, kes otsivad harivat ja taskukohast kultuurikogemust. Samuti kuulub siia hinnaklassi Punane torn 15 euroga ja C. R. Jakobsoni talumuuseum, mille perepilet maksab samuti 15 eurot. Veidi kõrgemasse hinnakategooriasse, kuid siiski veel soodsate hulka, kuuluvad Eesti Jalgrattamuuseum 19 euroga ja Nukuteatrimuuseum 20 euroga.

Keskmisse hinnaklassi jäävad perepiletid, mille hind on 21–26 eurot. Näiteks Ajakeskus Wittenstein pakub perepiletit hinnaga 21 eurot, samas kui Automuuseumi ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi perepiletid maksavad kumbki 23 eurot. Eesti Tervisemuuseum, Eesti Maanteemuuseum ja Eesti Loodusmuuseum jäävad kõik hinnavahemikku 24 eurot. Veidi kõrgemal asub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, mille perepilet maksab 26 eurot.

Kõige kallimad perepiletid algavad 28 eurost ja ulatuvad kuni 40 euroni. Näiteks KUMU perepilet maksab 28 eurot, samas hinnaklassis on ka ERM (Eesti Rahva Muuseum) 30 euroga. Eesti Vabaõhumuuseumi perepiletid maksavad olenevalt valikust kas 25 või 32 eurot. Kõige kallim perepilet kuulub Lennusadamale, mille hind on 40 eurot. Need kallimad muuseumid pakuvad ulatuslikku ja mitmekülgset programmi, mis õigustab kõrgemat hinda.

Enamikkes muuseumides pakutavad perepiletid kehtivad kuni kahele täiskasvanule ja nende alaealistele lastele. Vanusepiir alaealistele jääb tavaliselt 16–18 eluaasta vahele, mõnel juhul kuni 19. eluaastani (k.a).

Mõnes muuseumis hõlmab perepilet kõiki perekonna lapsi, sõltumata nende arvust, eeldusel, et vanusepiir on täidetud.

Kõikides eespool mainitud muuseumides (va Automuuseum) kehtib ka Eesti Muuseumikaart, mis võimaldab soodsa hinnaga ja piiramatu arv kordi külastada üle Eesti erinevaid muuseume. See on suurepärane valik peredele ja kultuurihuvilistele, kes soovivad avastada mitmekülgset kultuuripärandit. 

Kommentaarid
Tagasi üles