2024. aasta oktoobri lõpu seisuga oli Eestis kokku registreeritud ligi 24 000 liiklusõnnetust, millest peaaegu pooled, ehk 12 000 juhtumit on toimunud Tallinnas. Liiklusõnnetuste rohkusega paistavad Tallinnas eriti silma Kesklinna ja Lasnamäe piirkonnad, kus kummaski on 2024. aasta oktoobri lõpu seisuga toimunud ligi 3000 õnnetust. Pealinna rahulikumad linnaosad on Pirita (ligi 300 liiklusõnnetust) ja Nõmme (ligi 800 liiklusõnnetust).
Maakonniti on enim liiklusõnnetusi toimunud Harjumaal (ligi 14 500), Tartumaal (ligi 3000) ja Ida-Virumaal (ligi 1700). Kõige vähem aga Läänemaal (veidi üle 200), Põlvamaal (ligi 150) ja Hiiumaal (ligi 80). Linnade vaates on mõistagi kõige rohkem liiklusõnnetusi seal, kus elab ka rohkem inimesi: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Kõige rohkem õnnetusi toimub neljapäeviti ja reedeti, kõige vähem – laupäeviti ja pühapäeviti. Kellaaegu vaadates juhtub õnnetusi enim südaööl ja õhtusel tipptunnil.
Kõige tõenäolisem on sattuda liiklusõnnetusse parklas, sest just parklates toimub valdav osa Eesti liiklusjuhtumeid – oktoobri lõpuks oli sääraseid juhtumeid registreeritud üle 8 000. Vaieldamatu liider, ehk umbes 80% parkla juhtumitest, on parkimiskohal tagurdades või edasi sõites kokkupõrge teise pargitud sõidukiga. Põrgatakse kokku ka liikuvate sõidukitega nii tagurdades, kui edasi sõites ning pole haruldased ka uksega teise sõiduki kahjustamised.
«Kuigi parkla tundub pealtnäha ohutu ja lihtne koht liiklemiseks ning kiirused on seal väikesed, on tegelikult siiski tegemist üsna keerulise liiklussituatsiooniga, sest manööverdamised tuleb teha üsna kitsastes oludes ning samaaegselt peab juht nägema 360° enda ümber,» kommenteeris sõidukikindlustuse osakonna juhataja Tõnis Tohver.