Ideaalis töötab süsteemis päikesejaam ja elektriauto laadija ning juhitav salvestuslahendus võimaldab optimeerida toodetud elektri omatarvet ja müüa tarbimisest ülejäänud energia võrku tagasi parima hinnaga. Lisaks on salvestusvõimekus puhver, mis salvestab lühiajaliselt võrgust akudesse juhitamatu tootmise ülejäägi ning tootmise vähesuse korral katab tootmise puudujäägi.
Töökindel ja turvaline Soleron EMS tarkvaralahendus jälgib pidevalt energiavooge ja -hindu, optimeerib tootmist ja leiab automaatselt kõige kasumlikuma aja energia salvestamiseks, tarbimiseks või võrku müümiseks. Kasutatav algoritm prognoosib järgmise päeva energia tootmist ja tarbimist ning selle põhjal saadetakse kontrollerisse järgmise 24 tunni inverteri töörežiim, mida saab sisendandmete muutumisel korrigeerida.
Akulahendus aitab arbitraaži seades tasandada elektrihinna tippe – kui näiteks päevasel ajal on hind kõrge ja öösel madalam, laeb süsteem odavama energiaga akud täis ning nendesse salvestatud energiat kasutatakse päeval, kui ei ole mõistlik osta kallist börsielektrit. Kui on juba paigaldatud päikesepaneelid, siis tootmise juhtimiseks ja negatiivse hinnaga võrku müügi vältimiseks tuleks kaaluda salvestuslahenduse lisamist, et tagada maksimaalne omatarve ning vältida võrgust tarbimisel lisanduvaid võrgutasusid ja makse. Suur osa päikeseparkidest on rajatud eesmärgiga müüa toodetud energia võrku, kuid arvestades lisandunud päikesejaamade tootmisvõimsust, pikenevad perioodid, mil energia võrku müümine on negatiivse hinna tõttu kahjumlik. Selle asemel on tark müümist edasi lükata või pakkuda tuge võrgu sageduse hoidmisele. Seda saab teha just tänu salvestuslahendusele.