ECCOM on mitmekülgse kogemusega 20-aastane ettevõte, mille põhitegevus on masinaehituslike plast- ja alumiiniumdetailide tootmine ja mudeliehitus. Seetõttu on ka klientuur lai, masinaehitajatest muuseumideni. Ettevõte töötleb plaste, komposiit- ja vahtmaterjale ning alumiiniumisulameid. Ettevõtte tugevuseks on võime leida lahendusi erinevatele projektidele ja pakkuda kõrgetasemelist teenust igas etapis.
ECCOM: kvaliteetsed plast- ja alumiiniumdetailid, prototüübid ja väikeseeriad
Plastide töötlemine hõlmab freesimist, laserlõikust, termovormimist, profileerimist, liimimist, poleerimist ning kuum- ja külmpainutamist. Reeglina toodetakse detailid kliendi jooniste järgi, aga palju on ka tootmisliinidele varuosade tegemist, kus aluseks on purunenud detail ning esimene töö pöördprojekteerimine.
Alumiiniumdetailide töötlemiseks on 2000 x 3000 mm tööalaga täpne ja hea korratavusega uus freespink. Seade võimaldab toota suuri masinadetaile ja erisuguseid profiile. Väiksemate detailide jaoks on masinkeskused.
Mudeliehituses on ECCOM Eestis tõenäoliselt unikaalseima kogemusega. Mudelite mõiste on väga lai: ettevõte on tootnud nii üks ühele mõõtkavas satelliidi ja CV90 lahingumasina mudeli, hoonete makette, kaitsetööstusele tankitorni mudeleid, kuid ka istmete, patjade valamiseks vorme, betoonivorme ja termovormimismudeleid.
Lisaks plastide ja alumiiniumi mehaanilisele töötlusele on ECCOM kümmekond aastat tegelenud 3D-printimisega. Sealhulgas pakub ettevõte ise või partnerite abil pulberprintimistehnoloogiaid (SLS, MJF, HSS) ning vaigu- ja filamendiprintimist.
Kogemustepagas loob usaldusväärsuse
Asendamatu samm enne tootmisprotsessi on prototüüpimine, mil aidatakse kliendil luua esialgseid tootenäidiseid, selgitada välja võimalikke disainilahendusi ning hinnata toote funktsionaalsust ja toodetavust.
ECCOMi tootmisvõimekuse tagavad nutikad töötajad ja hästi komplekteeritud seadmepark. Freespinke on kümmekond, lisaks kahte tüüpi laserid, mis on dubleeritud (nii fiiber- kui CO2-laserid).
Aina populaarsem teenus on 3D-skaneerimine ja -printimine. 3D-skaneerimist kasutatakse olemasolevate objektide täpseks mõõdistamiseks ja nende digitaalseks modelleerimiseks, samuti pöördprojekteerimisel. Saadud andmetest luuakse CAD-mudelid, mida saab kasutada edasises tootmises või mudelite ja prototüüpide loomiseks. 3D-printimine võimaldab luua keerulisi detaile ja prototüüpe efektiivselt.
Ühiskondlik tegevus ja tunnustused
Eccom on aastatega pälvinud tunnustusi ja tiitleid, sealhulgas Eesti Gasellettevõtte tiitlid neljal korral. Lisaks kvaliteetsele tööle ja keskkonnasõbralikule toimimisele on ettevõtte jaoks oluline abivajajate toetamine. Regulaarselt toetatakse Tartu ülikooli lastefondi, tudengite ettevõtmisi (maaülikool, tudengivormel, Solaride) ning paljusid teisi.
ECCOMi suurim tugevus on hea ja kogenud personal, suurepärane seadmepark ning jõulised investeeringud tehnikasse ja töökeskkonda. Täpsemalt vaata teenuste ja tehtud tööde kohta www.eccom.ee.