Tuntud Ameerika uudisteväljaanne Washington Post teatas, et katkestab mitmekümne aasta pikkuse traditsiooni ning ei toeta tänavu presidendivalimistel mitte ühtegi kandidaati. Otsus, mille avalikustas ajalehe juht Will Lewis, tekitas laialdast kriitikat ja kahtluseid ajalehe sõltumatuse kohta.
Ajalooline pööre: Washington Post loobus presidendikandidaadi toetamisest (1)
Washington Posti (WP) endine toimetaja Marty Baron kritiseeris otsust karmilt, nimetades seda arguseks, mis seab demokraatia ohtu. Baron lisas: «Donald Trump võib seda tõlgendada kui võimalust veelgi enam survestada WP omanikku Jeff Bezost.» Samal seisukohal oli ka ajalehe kollektiivi esindav ametiühing, mis märkis, et tegu on sügavalt muret tekitava sammuga, mis kahandab nende usaldusväärsust lugejate silmis.
Ajalehe töötajad on väidetavalt koostanud toetuskirja demokraatide kandidaadi Kamala Harrise kasuks, kuid seda ei avaldatud. Washington Posti sõnul tuli avaldamata jätmise otsus ajalehe omanikult Jeff Bezoselt, kelle suhted ekspresident Donald Trumpiga on olnud pinge all, kirjutas CNBC. Ametiühing väljendas sotsiaalmeedias avaldatud pöördumises muret, et juhtkond võis sekkuda toimetuse töösse: «Juba praegu näeme lojaalsete tellijate lahkumist.»
Kommentaare jagus ka poliitikutelt. Kongresmen Ted Lieu kirjutas uudisele vastuseks, et esimene samm fašismi poole on siis, kui vaba ajakirjandus kardab, osutades ajakirjandusvabaduse olulisusele demokraatias. Samuti ei varjanud Los Angeles Timesi endine peatoimetaja Mariel Garza oma pettumust: «Ohtlikel aegadel peavad ausad inimesed üles astuma. Minu jaoks on see lahkumisotsus viis oma seisukohta näidata.» Sellega viitas Garza oma lahkumisele pärast sealset sarnast otsust.
Washington Post on alates 1976. aastast toetanud järjekindlalt demokraatide partei kandidaate, välja arvatud 1988. aastal.