Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti hinnangul on Utilitase Tallinna lahe äärde kavandatava merevee soojuspumbajaama keskkonnamõju hindamise eelhinnang puudulik, mistõttu on jõutud ka valedele järeldustele, kirjutab ERR.
Tallinn: plaanitav soojuspumbajaam tooks randa vetika- ja haisuprobleemi (2)
Utilitase soojuspumbajaama mereveevõtt on kavandatud umbes 70 meetri sügavuselt pumbajaamast umbes üheksa kilomeetri kaugusel.
Vesi lastaks keskkonnamõju eelhinnangu järgi merre tagasi rannikust 200 kuni 700 meetri kaugusel, kus mere sügavus on 11 kuni 19 meetrit.
Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti keskkonnahoiu osakonna juhataja Meelis Uustali sõnul uuriti põhjalikult neile saadetud materjale, kuhu pumbajaam tuleb ja kuidas torustik hakkab paiknema ning leiti, et materjalid, mille alusel jäeti keskkonnamõjude hindamine algatamata, ei ole teatud osades piisavalt põhjalikult sisustatud.
«Näiteks kõige suurem mure, mis meil sellega on, on see, et eelhinnangus ei ole käsitletud, et selle protsessi käigus tuuakse põhjalähedasest Tallinna lahe kihist väävelvesinikku ja toitaineid pinnalähedasse kihti ja sellega seoses võivad siin Tallinna lahel hakata märksa ulatuslikumalt õitsema vetikad ning võib pikeneda ja veel intensiivsemaks muutuda haisuprobleem, mida me praktiliselt igal suvel tunneme Pirita tee ääres liikudes,» ütles Uustal ERRile.