Uuring: tööandjad on hädas motiveeritud töötajate leidmisega

BNS
Copy
Kontor. Pilt on illustratiivne.
Kontor. Pilt on illustratiivne. Foto: David / Pexels

Ülemaailmse uuringu tulemuste kohaselt on ettevõtete värbamissoov mitmetes sektorites kasvav, aga sobivate oskustega inimesi ei jätku ja värskelt värvatute motiveerimine on keeruline.

ManpowerGroupi kvartaalse uuringu raames küsitleti 40 385 tööandjat 42 riigist ning uuringust selgub, et pea kolmveerand tööandjatest üle maailma leiab, et neil on raske leida vajalike oskustega töötajaid. Näiteks prognoositakse suurimat värbamissoovi kasvu IT sektoris 29 protsendiga, samas kvalifitseeritud töötajatest tunneb selles sektoris puudust koguni 76 protsenti tööandjatest. Sarnast trendi näeb ka tervishoius, finantsvaldkonnas ning tööstuses ja logistikas.

Keerulistes oludes on mitmed tööandjad pööranud näo tehisaru poole. Nimelt hindavad 70 protsenti tööandjatest tehisaru väärtust töötajate väljakoolitamisel ja ümberkoolitamisel kõrgeks, samuti nähakse tehisarus abi optimeerimisel. Sellised hoiakud on eriti levinud IT-, kinnisvara- ja finantssektoris ning peegelduvad ülemaailmsetes trendides, kus kõikidest ettevõtetest peaaegu pooltes on juba kasutusele võetud tehisaru-lahendused.

Tagasi üles