R, 1.12.2023

Tallinnasse kerkib uus üheksakordne ärihoone

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinnasse planeeritav uus ärihoone
Tallinnasse planeeritav uus ärihoone Foto: Age Vara

Age Vara alustab sügisel Tallinna kesklinnas Pärnu maantee ääres aasta suurima ärihoone ehitusega.
 

Age Vara juhatuse liikme Reimo Metskülli sõnul valmib uus kesklinna büroohoone Pärnu maantee ääres asuvas äri- ja kaubanduskvartalis 2014. aasta kevadel.

«Kontorihoone on esimese omalaadsena Eestis projekteeritud lähtudes LEED keskkonna- ja energiasäästu sertifikaadi tingimustest, mis on samas ka tavalisest märksa töötajasõbralikumad. Ärimajal veel nime pole ning pakume selle võimaluse ankurrentnikule,» ütles Metsküll.

1Partner Kinnisvara konsultandi Juha Ajakaineni sõnul alustas ettevõte just pindade broneerimisega ning esimesed tõsised huvilised on juba olemas.

«Tallinnas on praegu kaasaegsetest pindadest puudus ning uuel ärimajal on potentsiaali. Kui mõne väiksema kontori veel leiab, siis suuremaid pindasid praktiliselt pole ning ka näiteks lähikonna ärimajad on täis,» ütles Ajakainen.

Rajatavate kontorite suurus algab 150 ruutmeetrist ning võimalik on broneerida ka terveid korruseid.

Hallivanamehe 4 aadressil paikneva A+ klassi büroohoone kinnistu on 2200 ning ehitusalune pind 750 ruutmeetrit. Hoone brutopind on valmides 8950 ruutmeetrit, millest 5400 on kontorid. Üheksakorruselisele hoonele lisandub kaks maa-alust parkimiskorrust. Hoone projekteeris AB Okas & Lõoke.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles