Flipping - rikkaks saamise teatmik (1)

Jana Kutirkina
, suvereporter
Copy
Foto: Maria Ziegler/Unsplash

Eesti noored on nagu ei eales varem valmis end vabakutselisena proovile panema. Paindlik töögraafik, vabadus valida ja iseseisev äri juhtimine on eelised, mis motiveerivad kella ühekast viieni käivast kontoritööst loobuma. Viimastel aastatel on maailmas populaarne kiire korterite edasimüümine ehk «flipping», on juba mitu aastat populaarne vabakutseliste seas üle kogu maailma. Kas ka Eestis on võimalik flippimises edu saavutada või takistavad praegused majanduslikud tingimused uutel tulijatel kinnisvaraturule sisenemist?

Viimastel aastatel on Eesti kinnisvaraturg kogenud märkimisväärseid kõikumisi, mis on seotud uute korterite ja ehitusmaterjalide hinnatõusuga. Swedbanki ehitus- ja kinnisvaraosakonna juhataja Ero Viiki sõnul toob euribori langus kaasa laenude odavnemise. Hüpoteeklaenud muutuvad ostjate jaoks kättesaadavamaks ja madalamad intressimäärad võimaldavad ostjatel suuremaid summasid laenata samade igakuiste maksetega, mis suurendab nende ostujõudu.

Ekspertidest Kaamos Kinnisvara juht Taimo Murer ja SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor märgivad, et 2025. aasta lõpuks võib euribor langeda 3,735 protsendilt 2 protsendile, mis loob eeldused kinnisvaraturu elavnemiseks, kus arendajad saavad aktiivsemalt uusi projekte käivitada ja ostjad julgemalt kinnisvara soetada. Euribori languse ja laenutingimuste paranemise taustal võib eeldada, et Eestis tekib rohkem võimalusi edukaks flippimiseks.

Tagasi üles