SUVINE LILLEHOOLDUS Vaata, kuidas oma lilleampleid kuni sügiseni kaunilt hoida

Tarbija24
Copy
Lill amplis.
Lill amplis. Foto: Erakogu

Rohenäpud suudavad leida erinevaid toredaid viise, kuidas oma aeda mitmetasandiliseks muuta. Näiteks saab antud efekti teha amplite abil. Võimsad lilleamplid kaunistavad suviti linnapilti ning lisavad värvi maakodude uste kohal, akende all või terrassi nurgal. Decora on pannud kirja mõned nipid.

  • Ära unusta kasta

Palava ilma korral peab amplit kastma isegi kaks korda päeva jooksul, hommikul ja õhtul. Kui tundub, et pott on jäänud liialt kaua kuivale ja taim hukkunud, siis ei tasu kohe seda ära visata. Lõika varred umbes 5 cm kõrguseks ja lase kastmisveel täielikult mulda imenduda. Näiteks petuunia taastub edukalt ja hakkab peagi uusi võrseid ajama. Pelargoonia kahjuks sarnast lõikust üle ei ela. Kastmisvajaduse väljaselgitamiseks suru amplit alt üles, kui raskus tundub kerge siis vajab ampel vett.

  • Õitsemise stimuleerimiseks näpista latvu

Nii areneb rohkem uusi võrseid. Pelargoonidel ja suurte õitega petuuniatel näpista närbunud õied, see soodustab õitsemist. Õiejäänused lõika ära koos õievartega, siis eemaldad ka seemnekoja ja taim hakkab seemnete küpsetamise asemel uusi õisi kasvatama. Pisikeste õitega puispetuuniad puhastavad end ise.

  • Väetamine

Kuigi kasvuturvas sisaldab pikatoimelist väetist, tuleks kastmisel panna vette veidi õitseväetist. Poelettidelt leiab mugavaid vedelväetisi, kuid annustamisel jälgi pakendil märgitud soovitusi. Kui istutamisel jäi pikaajaline väetis lisamata, leia hetk ja lisa just suvelilledele mõeldud väetist kord nädalas. Enne väetamist peab muld kindlasti olema märg. Pikalt kuivanud mulda kohe väetades saavad juured kõrvetada ja taim hukkub.

  • Pikemalt ära olles vii ampel põõsa alla

Kui lähed nädalaks kodust ära, ja pole kedagi, kes amplit kastaks, tõsta see põõsa alla. Kasta ampel korralikult läbi ja pane poti keskele tagurpidi keeratud plastpudel veega. Korgi sisse tee väike auk, kust vesi saaks tasapisi mulda immitseda.

Tagasi üles