AUTOMAKSU MÕJU Eesti inimesed eelistavad automaksu hirmus neid autosid (3)

Sander Silm
, majandusajakirjanik
Copy
Eesti inimesed soovivad automaksu hirmus hoida ostetud auto pikemalt kasutuses ning rikkalikuma varustusega sõiduk hoiab aastatega oma väärtust paremini.
Eesti inimesed soovivad automaksu hirmus hoida ostetud auto pikemalt kasutuses ning rikkalikuma varustusega sõiduk hoiab aastatega oma väärtust paremini. Foto: Elmo Riig

Vastupidi kõigile ootustele pole kavandatav mootorsõidukimaks avaldanud veel positiivset mõju selle aasta automüügile, kuid ostjate soovid ja nõudmised sõidukitele on see-eest varasemate aastatega võrreldes muutunud, tõdes Eesti suurim kasutatud autode müüja Longo grupi müügidirektor Rainer Uukkivi.

«Tagasihoidlikuma varustusega autod on jäänud müügiplatsidele tolmu koguma, sest need ei vasta enam kasutatud autode ostjate nõudmistele. See on tänavu kõige märgilisem muutus eestlaste ostukäitumises,» rääkis Uukkivi. Ta põhjendab seda inimeste sooviga hoida ostetud auto kauem kasutuses ning rikkalikuma varustusega sõiduk hoiab aastatega oma väärtust paremini.

«Planeeritav mootorsõidukimaks muudab auto vahetamise kulukamaks ning seetõttu ei soovi praegused autoostjad selle teemaga niipea tegeleda. See muidugi tähendab seda, et Eesti autopark vananeb veelgi,» prognoosis Longo müügidirektor.

Tagasi üles