Korteriühistute Liit: jahutus kortermajades on järjest olulisem

PM Majandus
Copy
Lahekalda korterelamud.
Lahekalda korterelamud. Foto: Erakogu

Mai kuumalaine sunnib taas küsima, kuidas saada hakkama kortermajas, mille ülemistel korrustel võib temperatuur tõusta kolmekümne soojakraadi ligi.

«Kui majas on selline probleem olemas, tuleb korteriühistul sellega ka tegelda, sest niisugune temperatuuritõus on juba inimesele ohtlik,» tõdeb Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla. «Kliimamuutused ning sellega seotud kuumalained on tulnud Eestisse selleks, et jääda ja küllap kahetseb nii mõnegi korrusmaja ühistu oma kinnistul kasvanud suurte puude mahalõikamist,» rääkis Jaadla.

Suurte puude, eriti lehtpuude kasulikkust klassikalise haljastuse osana rõhutab liidu värskes ajakirjas Elamu ka TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski. «Suvel varjavad puud päikest, talvel lasevad jällegi päikesesoojusel majale paista. Aga päikesevarjestuseks on ka muid lahendusi – välised varjestused, vajadusel saab kasutada ka päikesekaitseklaase. Korterelamutel on tihti ka lõunapoolsed rõdud, mis töötavad samuti väga hea passiivse varjestusena,» rääkis Kurnitski intervjuus Elamule

Tagasi üles