Uus Maa: hoiuste suur maht hoiab kinnisvaraturgu kinni (1)

BNS
Copy
Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Igor Habal.
Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Igor Habal. Foto: Peeter Langovits

Eesti Panga andmetel ületasid majapidamiste hoiused märtsis esimest korda 12 miljardi euro taseme, mis tähendab kinnisvarabüroo Uus Maa juhatuse liikme Igor Habali sõnul, et suur osa vabast rahast on pandud tähtajalisele hoiusele, mis omakorda pidurdab järgmise kuue kuu kuni aasta jooksul tehingute tegemist.

«Majapidamiste hoiuste maht kasvas seitsmendat kuud järjest, suurenedes kuuga 141 ning aastaga 748 miljoni euro võrra. Eriti tähelepanuväärne on see, et tähtajaliste hoiuste maht kasvas aastaga 102 protsenti,» tõi Habal välja.

Kinnisvarasektorile tähendab see tema sõnul, et suur osa vabast rahast jääb kuueks kuuks kuni aastaks turult eemale. «Inimesed eeldavad, et ilmselt olukord ja hinnad lähiajal suurt ei muutu ja pigem kinnisvara reaalhind langeb inflatsioonist madalama hinnatõusu tõttu. Samuti muudavad keskpikas perspektiivis kinnisvara taskukohasemaks intressimäärade langetused. Kuna pankade pakutavad hoiuseintressid ületavad praegu inflatsioonitempot, siis panevad inimesed vaba raha vahepeal teenima,» rääkis Habal.

Tagasi üles