LHV kaotab pikaajalise pensionifondide juhi

BNS
Uuendatud 15. mai 2024, 12:29
Copy
LHV fondijuht Joel Kukemelk usub, et rohepööre ei jää moekarjeks ja rohelistes pensionifondides hakkab raha kasvama.
LHV fondijuht Joel Kukemelk usub, et rohepööre ei jää moekarjeks ja rohelistes pensionifondides hakkab raha kasvama. Foto: Erakogu

ASi LHV Group tütarettevõtte ASi LHV Varahaldus nõukogu otsustas vastavalt kokkuleppele 31. juulist tagasi kutsuda juhatuse liikme Joel Kukemelki ning edaspidi jätkab LHV Varahalduse juhatus kaheliikmelisena, teatas ettevõte börsile.

Joel Kukemelk on LHVs töötanud kokku 18 aastat, täites erinevaid rolle nii esialgses investeerimisühingus, pangas kui ka viimased 14 aastat varahaldusettevõttes. «Joel on oma pühendumusega juhatuse liikmena, fondijuhina ja varem ka portfellihalduri ja analüütikuna jätnud LHV arengusse tuntava jälje ja arendanud ka Eesti pensionifondide maastikku tervikuna. Tema aktiivsel kaasabil on kasvanud tuhandete pensionikogujate vara,» kommenteeris LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu.

Joel Kukemelki sõnul on praegu sobiv aeg lahkumiseks ja töö meeskonnakaaslastele üleandmiseks. «Kaheksa aastat tagasi tõime Eesti pensioniturule esimesed indeksifondid ja neli aastat tagasi ainsad rohepöörde trendi investeerivad fondid. Konstruktiivses koostöös riigi ja turuosalistega õnnestus luua pensionikogujatele võimalus hakata 2024. aastast esitama avaldusi suuremate teise samba maksete tegemiseks. Lisaks on aktiivse teavitustöö tulemusena kasvanud arusaam tööandjapensioni juurutamise vajadusest ning see on jõudnud ka valitsuse koalitsiooniprogrammi,» kommenteeris Kukemelk.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles