JURIST SELGITAB Kas üürileandja võib nõuda üürnikult üürikodu remonti?

Sander Silm
, majandusajakirjanik
Copy
Korteri üürimisel tekivad üürileandja ja -võtja vahel tihti erimeelsused. Üks põletavamaid neist puudutab üüripinna remonti.
Korteri üürimisel tekivad üürileandja ja -võtja vahel tihti erimeelsused. Üks põletavamaid neist puudutab üüripinna remonti. Foto: Toomas Huik

Üürileandjad ja üürnikud vaidlevad sageli selle üle, mis on loomulik kulumine ning kes peab välja vahetama ajale jalgu jäänud pesumasina või väsinud tapeedi. Rendini õigusjuht Lia Siht selgitab, millal võib üürileandja üürnikult remonti nõuda ning millal mitte.

Tavaline praktika on, et üürnik ei vastuta loomuliku kulumise eest ning peab üüripinnalt kõrvaldama vaid amortisatsiooni ületavaid kahjustusi. See hõlmab üldjuhul varale tekitatud kahju, näiteks millegi lõhkumine või määrimine.

«Väljaüüritava eluruumi üldise toimimise eest vastutab ikkagi omanik ning tema kohustus on tagada, et üüriese vastaks lepingujärgsele seisundile. Üürileandja peab hoolitsema selle eest, et üüriesemel on näiteks toimivad tehno-, vee- ja kanalisatsioonisüsteemid ning tasuma nende korrashoiu ja hoolduse eest,» selgitab turvaliste üürilepingute platvormi Rendin õigusjuht Lia Siht.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles