Tallinna lennujaam saab võimekuse militaarlendude vastuvõtmiseks

PM Majandus
Copy
Tallinna lennujaam saab pärast ehitustööde lõppemist võimekuse võtta vastu suuri ja raskeid lennukeid.
Tallinna lennujaam saab pärast ehitustööde lõppemist võimekuse võtta vastu suuri ja raskeid lennukeid. Foto: AFP PHOTO / JORDANIAN ARMY / Scanpix

AS Tallinna Lennujaam ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Tallinna Lennujaama E-klassi lennukite seisuplatside ehitustöödeks. Lepingu maksumus on 7,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööd valmivad 2025. aasta sügiseks.

E-klassi lennukite seisuplatside loomine on osa Tallinna lennujaama pikemast arenguplaanist, täiendades lennujaama võimekust võtta vastu suuri ja raskeid lennukeid. Lennuraja kõrvale planeeritavad seisuplatsid hakkavad tulevikus kandma mitut eesmärki. Ühelt poolt on seisuplatsil militaarlendude vastuvõtmise funktsioon. Teisalt on tegemist lennundusega seotud ettevõtetele suunatud alaga lennukaupade hoiustamiseks ja transportimiseks ning lennukite hooldusteenuse pakkumiseks.

«Tallinna lennujaamal on oluline roll Ämari lennujaama kõrval militaarlendude vastuvõtmisel. Strateegilise sõjaväelise liikuvuse võimelünkade kõrvaldamine Tallinna lennujaamas – kahesuguse kasutusega perroonide ja kütuse hoiustamise taristu arendamine – on projekti olulisem eesmärk,» sõnas Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike.

Tagasi üles