Luminor ja Euroopa Investeerimispank alustavad keskkonnasõbralike projektide rahastamist Baltikumis

Sander Silm
, majandusajakirjanik
Copy
Kahe panga vahel sõlmitud lepingu eesmärk on stimuleerida Balti riikide majanduskasvu, toetades eelkõige majanduse rohepööret.
Kahe panga vahel sõlmitud lepingu eesmärk on stimuleerida Balti riikide majanduskasvu, toetades eelkõige majanduse rohepööret. Foto: Heiko Rebsch / Scanpix

Luminori ja Euroopa Investeerimispanga (EIP) vahel sõlmitud lepingu järgi hakatakse Baltikumi väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) pakkuma soodustingimustel finantseerimist. Rahastust on võimalik kasutada mh keskkonnasõbralike autode ja seadmete ostmiseks, rohelise energia tootmis- ja salvestusseadmete soetamiseks ning hoonete energiatõhususe tõstmiseks.

Kahe panga vahel sõlmitud lepingu järgi laenab EIP Luminorile 115 miljonit eurot ning kokku tehakse seeläbi soodustingimustel väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele kättesaadavaks 332 miljonit eurot. Selle eesmärk on stimuleerida Balti riikide majanduskasvu, toetades eelkõige majanduse rohepööret.

«Nii makromajanduse käekäik kui ka meie klientide tagasiside näitavad, et paljud ettevõtted on raskeima perioodi ületanud. Leitud on uusi turge ja tellijaid ning sellega koos on tekkinud ka investeerimisvajadus,» lausus Luminori äripanganduse juht Marjan Savtšenko. «Koos EIP-ga saame pakkuda neile ettevõtetele, kes kasutavad oma äri laiendamiseks uuenduslikke lahendusi ja rohetehnoloogiaid, soodsamat finantseerimist.»

Tagasi üles