Eesti majandusministeeriumi skandaal jõudis Euroopasse (8)

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Uuendatud 24. aprill 2024, 14:36
Copy
Bolti tõukerattad.
Bolti tõukerattad. Foto: Urmas Luik

ELi poliitikale keskenduv Euroopa uudiste veebisait Euractiv kirjutab, kuidas Bolt tahtis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi oma endise töötaja kaudu mõjutada. Kuidas sellega läks? Täpselt ei tea, sest Euractiv ütleb, et ministeerium keeldub nüüd ajakirjanikele andmeid esitamast. Ministeerium aga ütleb, et polegi kirja, mida edastada.

Asi hakkas Euractivi andmetel pihta siis, kui Euroopa Liidus arutati nn platvormitöö direktiivi, kus oli küsimuse all see, kas Wolti-Bolti sõitvad inimesed on firma töötajad või iseseisvad ettevõtjad.

Bolt tahtis oma ärimudelit säilitada ning tegi poliitikute ning ametnike seas tugevat lobitööd. Eesmärgiks oli nn platvormidirektiivi oluline pehmendamine, et Bolte sõitvaid juhte ei käsitletaks seaduses kui Bolti töötajaid ehk et kõik töötegemisega seotud riskid jääksid autojuhtide kanda. Tänavu märtsikuus sai direktiiv ka vasti võetud ning siis rääkis teine taksofirma Uber Bloombergile, et reaalsuses ei muutu selle dokumendiga mitte midagi. Direktiivi viimases sõnastuses peaks iga liikmesriik ise vaatama, milliseid tingimusi platvormiettevõtete töötajate jaoks nõutakse.

Kommentaarid (8)
Copy
Tagasi üles