Tööstustoodangu tootjahinnad langesid aastaga ligi 4 protsenti

BNS
Copy
Narva tööstuspargis Kadastiku tänava laohoones kogub hoogu Mitsubishi ja Caterpillari elektritõstukite tootmine.
Narva tööstuspargis Kadastiku tänava laohoones kogub hoogu Mitsubishi ja Caterpillari elektritõstukite tootmine. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes 2024. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 3,9 protsenti.

Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuhi Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit veebruariga võrreldes eelkõige hinnalangus elektrienergiaga varustamises ja metalltoodete tootmises. «Vastupidist mõju avaldas indeksile hinnatõus kütteõlide, elektriseadmete ja kemikaalide tootmises,» täpsustas Šokman.

Võrreldes 2023. aasta märtsiga mõjutas tootjahinnaindeksit enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning metalltoodete tootmises. Veel avaldas mõju elektroonikaseadmete tootmise ja masinate ning seadmete remondi teenuse hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 2 protsenti ja toiduainete tootmises 3,6 protsenti.

Tagasi üles