GRAAFIK Kõrged eluasemekulud peletavad inimesed väikeasulatest. Kus on kõige kallim elada? (1)

Sander Silm
Copy
Eesti Omanike Keskliidu uuringust selgus, et kõige kõrgemad eluaseme kogukulud Eestis on Järvamaal Tarbja külas, kus need küünivad 8,36 euroni ruutmeetri kohta. 
Eesti Omanike Keskliidu uuringust selgus, et kõige kõrgemad eluaseme kogukulud Eestis on Järvamaal Tarbja külas, kus need küünivad 8,36 euroni ruutmeetri kohta. Foto: Dmitri Kotjuh

Mõne erandiga on eluasemekulud Tallinna kortermajades madalamad kui Eesti väikeasulates, selgus Eesti Omanike Keskliidu uuringust. See võib kaasa tuua inimeste lahkumise maapiirkondadest, kuna suuremates linnades on elada odavam ja sissetulekud suuremad.

Eesti Omanike Keskliit võrdles eluasemekulusid 22 linnas, alevikus ja külas, ning selgus, et väikekohtades on tunduvalt kallim elada kui Tallinnas. Kodutarbijate vee, soojuse ja jäätmeveo kulud erinesid piirkonniti kohati suisa kolmekordselt. Kui näiteks Tallinna ühetoalise korteri omanik maksis jaanuaris soojuse eest 83 eurot, siis samas seisukorras ja suurusega korteri omanik Tarbja külas 250 eurot.

Parem pole olukord ka Paide linnas, kus ühetaolise korteri omanik, kes elas 60 korteriga viiekordses elamus, maksis soojaenergia eest jaanuaris 142 eurot kuus, samas kui Türil oli vastav summa 83 eurot.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles