Tuhandeid majaomanikke ähvardavad uued kallid reeglid (1)

Liina Laks
Copy
Kui enamasti kardetakse, et muinsuskaitsealade piiride muutmine tähendab enamate hoonete kaitse alla võtmist ja tülikat asjaajamist, siis Valga vanalinn arvati kaitse alt välja ja seegi tekitas pahameelt.
Kui enamasti kardetakse, et muinsuskaitsealade piiride muutmine tähendab enamate hoonete kaitse alla võtmist ja tülikat asjaajamist, siis Valga vanalinn arvati kaitse alt välja ja seegi tekitas pahameelt. Foto: Arvo Meeks

Kas sa tead, kus sa elad? Muinsuskaitseamet muudab muinsuskaitse­alade piire, ent maja arvamine kaitse alla võib seniste kogemuste põhjal tähendada omanikule rohkem asjaajamist, suuremaid kulusid ja piiranguid oma maja kasutamisel.

Eesti majaomanike ja kultuuriministeeriumi-muinsuskaitseameti vahele on sugenenud tüliõun: kui muinsuskaitseamet ütleb end vaid oma tööd tegevat ega näe selles midagi uut, siis Eesti Omanike Keskliit näeb selles töös üleregulatsiooni ja näidet sellest, kuidas Eesti riik elab majaomanike arvel.

Muinsuskaitseametil on käsil senistele muinsuskaitsealadele 2019. aastal jõustunud muinsuskaitseseaduse alusel varasemate põhimääruste asemel uute kaitsekordade koostamine. «Me ei võta eraldi uusi maju kaitse alla,» kinnitab muinsuskaitseameti vanalinnade nõunik Kaarel Truu.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles