PayPal: rahvusvaheliste müükide edu võtmeks on sujuvad maksed

Angelina Täker
, ajakirjanik
Copy
PayPali logo.
PayPali logo. Foto: Fabrizio Bensch

PayPali Kesk- ja Ida-Euroopa ning Iisraeli peadirektori ja asepresidendi Efi Dahani sõnul mängivad sujuvad ja turvalised maksed ettevõtte rahvusvahelisel laiendamisel olulist rolli.

Piiriülene ostlemine üha kasvab ja avab kohalike ettevõtjate jaoks uusi ärivõimalusi. «PayPali e-kaubanduse indeksi kohaselt teeb 74 protsenti eurooplastest rahvusvahelisi oste, kusjuures kõrgete näitajatega esirinnas on selles kreeklased (87%), iirlased (83%), sakslased (82%) ja rootslased (76%),» selgitas Dahani. Eurostati andmetel tegi 2023. aasta esimeses kvartalis ligi 43 protsenti Eesti ostjatest piiriüleseid oste teistest EL-i riikidest ning 27 protsenti ostis kaupu või teenuseid Euroopa Liidu välistelt turgudelt.

Piiriülene e-kaubandus on Dahani sõnul kiiresti kasvav turg, mis jätkab laienemist. eMarketer prognoosi kohaselt ületab piiriüleselt kaubeldavate kaupade koguväärtus 2027. aastaks 8 triljonit dollari piiri. «Kaks peamist põhjust, miks tarbijad otsustavad osta välismaistest veebipoodidest, on paremad hinnad ja selliste toodete saadavus, mida nad kohapealselt turult ei leia.»

Tagasi üles