«Selleks, et õiget toataime leida, peaks tegema veidi eeltööd. Peaks uurima, kus see taim looduses kasvab, milline on sealne kliima ja missugused on mullastiku tingimused, et temale siis kodus meelepärane kasvukoht võimaldada,» rääkis Kaur.
«Muidu ostate uhke ja kalli taime, aga see rõõm on üürike, sest taim jääb viletsaks ja lihtsalt sureb ära. Taimele tuleb kodus luua vajalikud tingimused,» ütles ta. Kindlasti tuleb selgeks teha, millist valgust taim vajab, kas varjulisemat või päikselisemat. Samuti, kas ta tahab rohkem või vähem niiskust.
«Kui ta on näiteks vihmametsa taim, siis tuleks teda rohkem kasta ja piserdada, kuivadelt aladelt pärit sukulendid, aaloed, soomuslehikud, kaktused, nemad tahavad aga vähest kastmist,» nentis spetsialist.
Kaur selgitas, et neil tuleb tihtipeale ette juhtumeid, kus inimesed tulevad botaanikaaeda oma haigete taimedega nõu saama ning selgub, et taimed on lihtsalt üle hooldatud. «Just sukulentidega on see, et neid tahetakse üle hooldada. Aga nemad on looduses ka looduse poolt unustusehõlmas, nad on üsna vähenõudlikud,» ütles Kaur.
Lisaks võib botaanikaaia spetsialistidelt küsida nõu näiteks juhul, kui kodus on taim, mille nime ei tea. Selleks tuleks teha taimest pilt ja saata see botaanikaaiale.
Osa taimi vajab talvel jahedat ruumi
«Meil võib olla väga suur soov kasvatada lähistroopilisi taimi nagu rosmariin või loorberipuu. Rosmariin tahab talvel jahedamat tuba. Kui meil on aasta läbi 20-23 kraadi, siis ta pikka aega ei ela. Rosmariin, loorberipuu, kameeliad – neid me saaksime kasvatada, kui meil oleksid ruumid, mida me iga päev ei küta, või veranda või talveaed,» möönis Kaur.