Tänapäeval on kupongid küll oma populaarsuse kaotanud, kuid tasuta või allahinnatud tooteid pakutakse klientide meelitamiseks siiani. «Sooduspakkumised muutuvad koos tarbijate ootustega, varieerudes kampaaniate kestvuse, sisu ja allahindluse suuruse poolest. Mida rohkem on turul konkureerivaid ettevõtteid, seda nutikam tuleb olla, et tarbijatele silma paista,» ütles Tele2 erakliendi kõneteenuste valdkonnajuht Henry Murumaa.
Hullud ostupühad kestavad siiani
Maailma suurim ja tuntuim ostupüha, Must Reede, sai alguse Ameerika Ühendriikides 1940. aastatel, tähistades tänupühade lõppu ja jõulude ostuhooaja algust. Kusjuures nimi ise pärineb USA linnast Philadelphiast, kus toimus tänupühadele järgneval laupäeval sõjaväe ja mereväe meeskondade jalgpallimatš, mis tõi linna hordide viisi fänne, kes märatsesid, lõhkusid ja tekitasid politseile suurt peavalu. Seetõttu hakkasid kohalikud seda päeva nimetama mustaks reedeks.
Nii nagu musta reede kampaania puhul, mis on muutunud pigem ühe päeva asemel nädalapikkuseks ostuhulluseks, leiab ka Eestist palju perioodilisi ostupühi.
Vanim Eestis toimuv ostukampaania on Stockmanni hullud päevad, mis said alguse 1997. aastal. Eestisse jõudis ostupüha Soome Stockmanni kaubamajadest, kus hullude päevade traditsioon on veel pikem, toimudes esimest korda aastal 1960.
Ainult nüüd kõik tooted allahinnatud
«Sel nädalavahetusel kõik tooted -20 protsenti» on loosung, mida on ilmselt kõik tänava- või meediapildis märganud. Sellist tüüpi kampaaniate eesmärk on panna inimesi tegema impulssoste, kuna tegu on piiratud ajal kehtiva pakkumisega. Ühelt poolt on tegemist suurepärase võimalusega püüda tarbijate tähelepanu, vabaneda hooaja kaubast või müüa maha kergesti riknevad tooted. Teisalt võivad sellised kampaaniad tuua kaasa hulganisti probleeme, üheks neist on tarbijate eksitamine. Nii võis varem märgata, kuidas 50-protsendilise soodustusega kauba hind kerkis vahetult enne allahindlust tavapärasest märkimisväärselt kõrgemaks, et allahindlusprotsent tunduks tarbijale suurem.