Uuring: e-ostlejad avastavad aina enam ravimeid ja jalatseid

PM Majandus
Copy
Tõrva kesklinn. DPD pakiautomaat Kevade keskuse ees.
Tõrva kesklinn. DPD pakiautomaat Kevade keskuse ees. Foto: Arvo Meeks, Lõuna-Eesti Postimees

Enam kui kaks kolmandikku Eesti elanikest soetab kaupa e-poest ning võrreldes mullusega kasvas enim ravimite ja jalatsite internetist tellimise osakaal, selgus logistikaettevõtte DPD üleeuroopalises uuringus.

«Enam kui pooled uuringus osalenud Eesti elanikud leidsid, et saavad kõik vajalikud tooted ja teenused soetada e-poest. Seda, et internetist saab tõesti kõik vajaliku tellida ilma poodi minemata, ilmestab tõsiasi, et eelmise aastaga võrreldes on kümnendiku võrra kasvanud ka ravimite tellimine e-poest. Tarbijad tellivad juba ka retseptiravimid e-poest otse koju või pakiautomaati,» ütles DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Euroopa riikide keskmisega võrreldes tellivad Eesti elanikud internetist kümnendiku võrra vähem moekaupu. Kõige enam tellivad Eesti inimesed e-poest ilu- ja tervisetooteid (56 protsenti), jalanõusid (53 protsenti), moekaupu (48 protsenti) ning toitu (39 protsenti). Nii jalatsite kui ka ravimite e-poest tellimise osakaal kasvas aastaga 10 protsendi võrra, selgus uuringust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles