Uus maa: elektriautode laadimiskohtadest saab kinnisvaramüügi pudelikael (3)

Angelina Täker
, ajakirjanik
Copy
Elektriauto laadimine.
Elektriauto laadimine. Foto: Marko Saarm

Kinnisvarabüroo Uus Maa juhatuse liikme Igor Habali sõnul jätab suur osa arendajaid seadusega nõutud elektriauto laadimiskoha juhtmetaristu paigaldamata ning elektriautode populaarsuse kasvades võib sellest kinnisvara müümisel tekkida suur kitsaskoht.

Habali kinnitusel peab kõigi alates 2021. aasta 10. märtsist ehitusloa saanud uute, enam kui 10 parkimiskohaga korterelamute iga parkimiskoha juures olema elektriauto laadimiseks veetud vähemalt kaablikaitsetoru. «Reaalsuses arendajad seda ei täida – nõuetekohane elektritaristu rajatakse vaid igale 4-5 parkimiskohale ning ka omavalitsused ei jälgi seda täpselt,» rääkis Habal.

“«Kui elektriautode kasutus kasvab ja tekib suurem vajadus, siis puuduvad vajalikud ühendused ning nende takkajärgi rajamine on aeganõudev ja kallis. Nõuete mittetäitmise eest saavad korteriühistud ja arendajad ilmselt omavahel veel piike murda. Praegu maksab korteri ostja lõpuni väljaehitatud laadimiskoha eest ise 2500-3500 eurot juurde, mis ei tähenda, et igaühel see variant oleks, sest üldjuhul pole kõigiks kohtadeks alajaamas piisavat võimsust arvestatud,» kirjutas Habal.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles