Eksperdid: kliimaseaduse väljatöötamine käib kiirrongi kiirusega, aga see ei tohi muuta kinnisvara inimestele kättesaamatult kalliks (5)

Copy
Pelgulinna riigigümnaasiumi puitkonstruktsiooniga hoone.
Pelgulinna riigigümnaasiumi puitkonstruktsiooniga hoone. Foto: Merko Ehitus/ Tiit Veermäe

Keskkonda säästev ehitamine teenib üllast eesmärki ja on meie kõigi jaoks vajalik – samas selle tulemusel ei tohiks kinnisvara muutuda inimestele kättesaamatult kalliks, kirjutavad Fausto Capitali nõukogu liige ja projekteerimise juht Priidu Lokk ning TalTechi professor Jarek Kurnitski.

Kliimaseaduse väljatöötamisel liigutakse praegu kiirrongi kiirusega, vaid üksikuid vahepeatusi tehes. Selleks, et ettevõtted jõuaksid koostöös teadlastega pakkuda välja sisulisi lahendusi seaduse rakendamiseks, peame leiutama ekspressrongi, millega jõuda eelviimases peatuses kliimaseaduse kehtestamise kiirrongile.

Valitsus soovib 2024. aasta kevadeks valmis saada kliimaseaduse eelnõu, mille eesmärk on hoida kontrolli all Eestis kasvav süsinikuheide. See ei ole üksnes euroliidu nõue, vaid ka üha enamate inimeste ning ettevõtete mure keskkonna jätkusuutlikkuse pärast. Kinnisvara- ja ehitussektoris on seda muret igati teadvustatud ja juba mõnda aega tagasi võetud kasutusele rahvusvaheliselt tunnustatud ja üle 20 aasta tagasi välja töötatud laiapõhjalised keskkonnasäästlikkuse sertifitseerimise raamistikud (näiteks BREEAM või LEED).

Kommentaarid (5)
Copy
Tagasi üles