Arco Vara aastakasum kujunes oodatust oluliselt kõrgemaks

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Copy
Arco Vara juht Miko-Ove Niinemäe.
Arco Vara juht Miko-Ove Niinemäe. Foto: Mihkel Maripuu

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara 2023. aasta müügitulu kasvas võrreldes varasemaga 36 protsenti ja ulatus mullu üle 18 miljoni euro, teenides sealjuures 3,6 miljonit eurot puhaskasumit. Sel aastal jätkab kinnisvaraarendaja elamurajoonide arendamise ja padelikeskuse rajamisega Tallinnas ning eramute projektiga Bulgaarias, teatas ettevõte börsile.

«2023. aastal ületas Arco Vara oma eesmärke. Jõudsime sihiks seatud 20-protsendilise omakapitali tootluseni ja arendusvaldkonnas erakordse kasumimarginaalini,» kommenteerib Arco Vara juht Miko Niinemäe vastavaldatud majandustulemusi. Ta usub, et edu jätkub tänu ettevõtte tugevale kapitalipositsioonile nii finantsnäitajate kui ka personali poolest.

Eriti tulemuslik oli Arco Vara jaoks just eelmise aasta viimane kvartal, kus arendaja tütarettevõttel Arco Tarcil õnnestus enne tähtaega lõpetada oma esimene objekt, Kodulahe kvartali Rannakalda etapp, võimaldades arendajal aasta viimastel kuudel uutele koduomanikele üle anda 66 valminud korterit. «Läinud kvartalis algas Kodulahe Rannakalda kodude üleandmine, mis tagas kvartali kasumiks 4,5 miljonit eurot ja enam kui 17,5 miljonit eurot müügitulu,» täpsustab Niinemäe aasta viimase kvartali tulemusi ning lisab, et ühtlasi vormistati sel perioodil ka ligi 3 miljoni euro ulatuses uusi müüke.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles