Lahtiseletatult valmistab ettevõte plastist (polüetüleen ehk PE) mahuteid, septikuid, poisid, ujukeid, kütusepaake, konteinereid, vee- ja kanalisatsioonilahendusi, samuti mänguväljakute elemente, mullivannisisusid ja kõike muud, mida rotatsioonivaluplastikust saab toota. Ettevõtte tuntumad kliendid on näiteks autotootjad Volvo ja Scania, samuti Soome traktorite tootja Valtra. 95 protsenti toodangust müüaksegi väljapoole Eestit, kuigi Cipax Eesti juhatuse liikme Kaido Sasse sõnul ollakse alati huviga valmis tihedamaks koostööks Eesti ettevõtetega.
Cipaxi toodetel on mitmeid eeliseid, nagu tootmiskiirus, kulupõhisus, keskkonnasäästlikkus, pikaealisus ning täpsus, millega tooted vormis valmivad. «Võrreldes näiteks roostevaba metalliga on meie toodete valmistamise roheline jalajälg palju väiksem ja samal ajal elutsükkel väga pikk,» sõnab Sasse. «Pannes aga rotatsioonivalu kõrvuti survevalumeetodiga, siis viimase plastgraanulitega võrreldes sulab meie plastipulber vormi aeglasemalt ja sujuvamalt ega ole seetõttu pinges – see teebki meie valmistooted väga vastupidavaks löökidele ja survele.
Cipax grupi jaoks on väga tähtis jätkusuutlikkus. Tootmisest tekkivad kõrvalproduktid, nagu kile ja papp, kogutakse kokku ning saadetakse taaskasutusse. Kõik plastijäägid purustatakse kohapeal ja saadetakse koostööpartnerile ümbertöötlemiseks, et saadud pulbrit uuesti tehases toormaterjalina kasutada. Norras on Cipax grupp asutanud ettevõtte, mis purustab taaskasutuse jaoks näiteks enda toodetud vanu plastist paate ja muid plastist (PE) tooteid.
Kuidas sai alguse Taebla plastitehas?
Rootsi päritolu Cipax gruppi kuuluval ettevõttel on aastakümnete kestel olnud kaks omanikku ja kolm nime: Romoplast AS, Örnplast AS, Cipax Eesti AS. Alguse saigi plastitootmine rannarootslase Axel Fribergi initsiatiivist. «Ta naasis Eestisse ning unistas tehasest Vormsi saarel, aga meie õnneks asutas siiski ettevõtte Taeblasse. Siit on palju lihtsam transporti korraldada ja töötajaid leida,» räägib Sasse.