Turg on otsustanud: parim raha on kuld ja hõbe
Väga pikka aega kestnud selektiivse protsessi käigus on turg otsustanud, et kõige parem raha on kuld ja hõbe. Nüüdseks on valitsused juba kaks sajandit turgude poolt tehtud raha meediumi valikusse sekkunud. Isegi kõige fanaatilisemad suure valitsuse toetajad ei julge väita, et see sekkumine on olnud kasulik.
Inflatsiooni ja deflatsiooni mõisted ei ole prakseoloogilised (inimtegevust kirjeldavad) kontseptsioonid. Neid ei loonud ökonomistid, need loodi avalikkuse ja poliitikute poolt.
Nad võtsid omaks populaarse eksiarvamuse, et olemas on neutraalne raha või raha, mille ostujõud on stabiilne. Ja et kindel raha (sound money) peaks olema neutraalne ja ostujõult stabiilne. Sellest vaatepunktist hakati inflatsiooni kirjeldama kui olukorda, kus ostujõud väheneb, ja deflatsiooni kui olukorda, mille tagajärjel ostujõud suureneb.
Need, kes neid termineid rakendavad, ei mõista fakti, et ostujõud ei ole kunagi muutumatu, seega on meil alati inflatsioon või deflatsioon. Nad ignoreerivad seda vältimatut kõikumist seni, kuni need on väiksed ning märkamatud. Neid termineid hakatakse kasutama alles siis, kui ostujõud märkimisväärselt muutub.
See, milline ostujõu muutus üldse tähelepanu väärib, sõltub sellest, kui tähtis see kellegi jaoks isiklikult on. Tundub, et inflatsioon ja deflatsioon on terminid, millel puudub kategooriline täpsus selleks, et neid saaks majanduslike ja katallaktiliste kontseptidena kasutada. Nad on asjakohased ajaloos ja poliitikas.