Galerii ⟩ Maailma enimmüüdud pikap tuleb Eestis müügile

PM Majandus
Copy
Ford F-150.
Ford F-150. Foto: Ford

Ikooniline F-150 jõuab ametliku edasimüüja Info-Auto Fordi salongidesse 2023. aasta detsembri keskel.

Ford F-150 on maailma pikapituru valitseja. Tänu Ameerika Ühendriikide ja Kanada turgudele on tegemist maailma enimmüüdud pikapiga. Sellele vaatamata ei ole F-150 Euroopas kunagi ametlikult turustatud. Tänavu algas müük Rootsis ja Saksamaal ning nüüd, kolmandana, on järg Eesti käes.

«Me oleme väga rõõmsad, et saame selle ikoonilise sõiduki Eestisse tuua. See on auto, mis ei vaja vabandamist, ja ma ei jõua ära oodata, et tulevased Eesti F-150 omanikud peegeldaksid end selle ikoonilises staatuses,» ütles Anderz Larqvist, Ford F-150 ametliku Euroopa importija ja turustaja Hedin US Motor president.

Ford F-150.
Ford F-150. Foto: Ford

Eestis alustatakse F-150 müüki 2023. aasta detsembis, mil algavad ka graafikujärgsed tarned. Ikooniline pikap jõuab müügile Info-Auto Fordi esindustes Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Enne kui Ameerikas ehitatud sõiduk saab Eesti teedel sõitma hakata, peab selle homologeerimine saama heakskiidu kohalike võimude poolt. Euroopa Ford F-150-d homologeeritakse kohe pärast nende maabumist Euroopa pinnal Bremerhavenis Saksamaal. Spetsialiseeritud töökojas tehakse sõidukil mitmeid kohandusi eelkõige valgustuses ja elektrijuhtmestikus, kuid ka tarkvaras, navigatsiooniseadmetes ning info- ja meelelahutussüsteemis.

Ford F-150.
Ford F-150. Foto: Ford

Legendaarne Ford F-150 on valitsenud oma segmenti enam kui nelikümmend aastat. Vastupidaval tööhobusel paistavad konkurentidega võrreldes silma pukseerimis- ja kandevõime, kompromissitu võimsus ning nutikad omadused ja disain, kattes ka kõige nõudlikuma kliendi vajadused. Tänu avarale salongile on F-150 korraga nii universaal kui veoauto.

Ford F-150.
Ford F-150. Foto: Ford

Ford on teinud endale nime täiustatud ja moodsate juhiabiseadmetega ning F-150 pole erand. Nutikad funktsioonid aitavad nii pukseerimisel, sõidurea vahetamisel kui haagise ühendamisel.

Esimesed Eesti turule jõudvad F-150 mudelid on XLT 5.0L V8 EcoBoost, Lariat 5.0L V8 EcoBoost, Limited 3.5 l PowerBoost Hybrid ja Raptor 3.5 l High-Output VG.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles