Marina Järvise sõnul võib lähisuhtevägivalla probleemile pühendunud ettevõttel olla positiivseid mõjusid ohvritele, tööandjatele ja ühiskonnale tervikuna. «Lähisuhtevägivalla ohvritest asutuse töötajad tunnevad end töökohal ohutumalt, kui ettevõte loob keskkonna, kus vägivald ei ole lubatud. Kõige raskem on julgustada ohvreid murest märku andma. Toetav, ohutu ja avatud organisatsioonikultuur, kus saab ka keerulistest ja tundlikest teemadest hukkamõistu kartmata rääkida, toetab murest rääkimist,» lausus Järvis. Ta rõhutas, et siinkohal on oluline tagada konfidentsiaalsus ja privaatsus.
Lähisuhtevägivallateadlik organisatsioon ja mikrokliima toetab töötajate positiivseid töösuhteid ning nende vaimset ja füüsilist tervist. Läbi selle kasvab nende panus ja tööle pühendumine. «Teadlik teemaga tegelemine ja riskide hindamine aitab vähendada nii töötajate töölt puudumisega seotud kulutusi kui ka nende lahkumist organisatsioonist. Lisaks sellele loob töötajatest ja ühiskonnast hooliv organisatsioon endale töötajate, partnerite ja klientide silmis positiivse maine,» kirjeldas Järvis.
TalTechi dotsent usub, et organisatsioonid saavad olla ühiskonnas muutuste katalüsaatoriks. «Organisatsioonid saavad aidata muuta üldist lähisuhtevägivalda suhtumist, õpetada tundma märke ning edendada läbi organisatsioonikultuuri õiglust ja võrdõiguslikkust ühiskonnas. Seeläbi muutub kogu ühiskond paremaks.»
Marina Järvis näeb, et lähisuhtevägivalla teema võiks olla osa sotsiaalselt vastutustundlikkust ettevõtlusest.
Lähisuhtevägivallateadlikku organisatsioonikultuuri iseloomustavad elemendid
Juhtimine: eetiline, inimesekeskne ning õiglust ja võrdset kohtlemist soosiv.
Selgus: väärtuste, normide, reeglite konkreetsus ja arusaadavus.
Lähisuhtevägivalla teadvustamine: koolituste pakkumine selle äratundmise ja ennetamise kohta.
Nulltolerants vägivalla suhtes: organisatsioon väljendab selgelt nulltolerantsi lähisuhtevägivalla suhtes ja rakendab vastavat poliitikat ja protsesse, et kaitsta töötajaid vägivalla eest.
Ohvrite toetamine: ressursid ja toetus töötajatele, kes on kogenud lähisuhtevägivalda, sh konfidentsiaalsed tugiteenused ja nõustamine.
Selge poliitika ja toetus: organisatsioonil on selge ja konkreetne poliitika lähisuhtevägivalla ennetamiseks ja sellega tegelemiseks ning see on kättesaadav kõigile töötajatele.
Ohutu ja lugupidav töökeskkond: juhid edendavad avatud suhtlemist ja loovad töökeskkonna, kus töötajad julgevad rääkida delikaatsetel teemadel ning saavad turvaliselt jagada oma muresid ja kogemusi lähisuhtevägivallaga seoses ja kus ohvrid ei tunne häbimärgistamist ega hirmu tagajärgede ees.
Organisatsiooni panus vägivalla ennetamisse: teavituskampaaniad, töötajate koolitused, ohutu töökeskkonna loomine ja varajane sekkumine potentsiaalsetesse olukordadesse.
Organisatsiooni side kohaliku kogukonnaga: kogukonna jõupingutuste tõhustamine lähisuhtevägivalla ennetamisel ja kiirema reageerimise tagamine. Samuti töötajate kaasamine ja nende julgustamine olema aktiivsed kogukondlikud eestkõnelejad.