Lätlaste Elektrum võtab üle elektri üldteenuse osutamise

PM Majandus
Copy
Elekter ja selle hind.
Elekter ja selle hind. Foto: lovelyday12/Shutterstock

Elektrilevi läbi viidud üldteenuse hanke võitis Läti riikliku elektrifirma Latvenergo tütarfirma Elektrum Eesti OÜ, kes hakkab alates 2024. aasta 1. juunist üldteenust pakkuma klientidele, kes pole elektrimüüjat valinud. Hankel osales viis pakkujat.

Kehtiv seadus näeb ette, et väiketarbijatel, kes ei ole endale ise elektrimüüjat valinud, on õigus osta mõistliku, põhjendatud ja võrdse kohtlemise põhimõtet järgiva hinnaga elektrienergiat võrguettevõtjalt, kelle võrguga tema elektripaigaldis on ühendatud. Seda nimetatakse üldteenuseks.

«Kuna Elektrilevi ise elektrit müüa ei tohi, korraldasime üldteenuse pakkuja leidmiseks hanke, kuhu kutsusime osalema kõik Eestis tegutsevad elektrimüüjad. Kokku saime viis pakkumist ja edukaks osutus Elektrum Eesti OÜ pakkumus. Ühtlasi võtab hanke võitja üle ka avatud tarne katkemise raames teenuse osutamise suurtele tarbijatele. Võitjaga sõlmitakse leping teenuse osutamiseks järgmiseks 3 aastaks,» sõnas Elektrilevi regulaator- ja õigusvaldkonna juht Rudolf Penu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles