Kui suureks võivad kujuneda remondikulud?
Uue auto ostmisel on eeliseks see, et loomulikust kulumisest tekkivat remonti sõiduk tõenäoliselt niipea ei vaja – esimesed kulumisjäljed tekivad autodel üldjuhul pärast kümnete tuhandete kilomeetrite läbimist. Uue autoga saab kaasa mitmeaastase garantii, roostetamise vastu kehtiv keregarantii võib ulatuda isegi 10–12 aastani. Sel juhul tuleb vähemalt esimestel aastatel muretseda vaid sõiduki õigeaegse hooldamise eest.
Kasutatud auto puhul tuleb leppida, et mida suurem on läbisõit ja auto vanus, seda rohkem tuleb varuda aega ja raha sõiduki remondiks. Samas kui auto garantii on juba lõppenud, ei ole liisinguvõtjal enam kohustust teha tehnilisi hoolduseid ametlikus esinduses – seega võib auto hooldamine teistes remonditöökodades osutuda oluliselt odavamaks.
Kas sõidukit müüb era- või juriidiline isik?
Ostes auto ametlikust esindusest, on tegu juriidilise isikuga – see tähendab, et kui pärast sõiduki ostmist tekib teil müüjale pretensioone, võib olukorra lahendamine olla lihtsam kui eraisikult sõidukit ostes. Lisaks tuleb kasutatud autot ostes olla tähelepanelik ka selle tehnilise seisukorra osas – esindusest sõiduki ostmisel on tehniline kontroll autole üldjuhul tehtud, kuid eraisikult ostetav sõiduk tuleks lasta ametlikus margiesinduses või usaldusväärses töökojas üle kontrollida.
Kas võtta liising või autolaen?
Pangad pakuvad nii uute kui ka kasutatud autode ostmiseks kahte lahendust – autolaenu ja liisingut. Peamine erinevus seisneb omandiõiguses: liisingu korral on sõiduk laenu tagatiseks ning jääb liisinguandja omandisse kuni liisingulepingu lõpuni, autolaenu abil autot ostes saate kohe ka selle omanikuks.