Elenurm mõtestab jätkusuutliku töökultuuri lahti kui kestva otsingu, kuidas muutustest välja sõeluda see, mida säilitada ja hoida püsivana, mida olnust edasi arendada ja senisest natuke teisiti teha, millest hoopis lahti lasta ning millega leppida kui paratamatuga. Jätkusuutlik töökultuur sisaldab tema sõnul tegutsemist püsivalt heas keskkonnas ja tahtmist oma inimestega üheskoos jätkuvalt head tööd teha.
Töösuhte vahendaja ja probleemide käsitlejana toob Elenurm välja viimasel ajal sagenenud kolme tüüpi lood. Esiteks vastandumine stiilis „minu õigus versus sinu õigus“, teiseks perfektsionistlik tulemuste taotlemine „eesmärgid tuleb saavutada iga hinna eest ning muutunud oludest olenemata“ ning kolmandaks lootusetusest kantud vaikiv taandumine, loobumine ja enesetühistamine. „Kõigis nendes lugudes on peidus lõksud, mis lõhuvad jätkusuutlikku töökultuuri,“ ütleb Elenurm.
Näiteks vastandumine toob kaasa kokkupõrked teisega, kellel on teistsugused tahtmised. „Eriarvamused on normaalsed ja tervitatavad, kuid paraku ei osata nendega toime tulla viisil, mis tagaks hoituse, hoolimise ja koosmeele. Ühise töö asemel keskenduvad pooled oma näo hoidmisele ja üksteise vaenamisele, mistõttu kahaneb soov teise poole arvamus ära kuulata ning sellest kasulik iva leida, tema ja enda piiridega arvestada. Väheneb usk teise poole kavatsuste heatahtlikkusesse ja mõistlikkusesse (kuigi need hoiakud on töösuhete kaks peamist alustala),“ toob ta näite.
Elenurm nendib, et ressurssidega arvestamine ja riskide tunnetamine on olnud töökorralduses väheoluline ning see on toonud kaasa nii tööheaolu languse kui ka vaimse häirituse kasvu.