E, 25.09.2023

INTRESS TEADA ⟩ SEB hakkab eraklientide arvelduskontole intressi maksma

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments 2
SEB hakkab arvelduskontole intressi maksma.
SEB hakkab arvelduskontole intressi maksma. Foto: Www.imago-images.de/Scanpix

Reageerides muutunud turuolukorrale ja kasvanud baasintressidele, kehtestab SEB eraisikute arvelduskontole ehk nõudmiseni hoiusele intressi. Alates 1. detsembrist hakatakse arvestama ja maksma 0,4 protsenti intressi aastas kuni 5000 eurolt, mida hoitakse erakliendi arvelduskontol.

«Kuigi ligi seitsme aasta jooksul oli euribori väärtus null või negatiivne, siis nüüd oleme naasnud olukorda, kus rahal on taas hind ehk baasintressimäär on positiivne ja tänaseks on ajalooliselt ühel kõrgemal tasemel. See on tähendanud ka seda, et oleme ligi aasta jooksul pidevalt tõstnud nii eraisikute kui ettevõtete hoiuste intressimäärasid – väga paljud kliendid on seda võimalust ära kasutanud ja teeninud oma raha hoiustamiselt märkimisväärset tulu,» ütles SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

«Samas näeme, et meil on siiski küllalt palju erakliente, kes pole veel oma vaba raha pikemaks ajaks hoiustanud – nemad on jäänud intressitulu teenimise võimalusest paraku kõrvale. Seetõttu kehtestame eraklientide arvelduskontol olevate säästude jäägile 0,4 protsenti intressi aastas kuni 5000 euro suurusele kontojäägile, seda ületavalt summalt arvestame intressi 0,01 protsenti. Nii saavad kliendid edaspidi teenida tulu ka rahalt, mida nad kasutavad igapäevasteks tehinguteks ja mis seisab nende arvelduskontol,» märkis ta.

Leppäneni sõnul tähendavad uuendused seda, et pakume klientidele sobivaid raha hoiustamise võimalusi alates ühest sendist ja ühest päevast kuni mistahes summa ja ajani. Tähtajalise hoiuse intress on praegu kuni 4,25 protsenti aastas ja kogumishoiuse intress 1,80 protsenti aastas.

Pikaajaliseks säästmiseks sobivad hoiused

«Kui kliendil on vaba raha, mida pole tarvis iga päev kasutada või mida kogutakse pikema perspektiiviga mingil konkreetsel eesmärgil, on need säästud mõistlik paigutada konkreetseks perioodiks tähtajalisele hoiusele, mille intress on kõige kõrgem. Selliselt saab oma sääste inflatsiooni ja sellega kaasneva ostujõu languse eest paremini kaitsta ning raha väärtust säilitada ja kasvatada,» selgitas Leppänen.

Teine alternatiiv säästmiseks on kogumishoius, mis on oluliselt paindlikum, sest raha saab kasutusse võtta kolmepäevase etteteatamisega ja seni kogunenud intress sealjuures säilib. Kogumishoius ei ole kindla tähtajaga ja sinna on võimalik jooksvalt raha lisada.

Arvelduskontol on ligi kolmveerand säästudest

Hoiuste intressid on aasta jooksul jõudsalt tõusnud. Eraisikute hoiuste osakaal on aasta algusest kasvanud ligi 80 protsenti ja hoiustel on praegu juba ligi veerand (27 protsenti) eraisikute säästudest.

Alates 1. detsembrist makstakse kõigile eraklientide arvelduskontodel hoitavatele summadele alates 0,01 eurost kuni 5000 euroni intressi 0,4 protsenti aastas ning sealt edasi jääb kehtima intressimäär 0,01 protsenti aastas. Intressi arvestatakse arvelduskontodel hoitavalt rahalt iga päev päeva lõpu seisuga ja see makstakse välja kord kuus. Kõrgema intressi saamine ei sõltu paketi olemasolust.

0,4-protsendilise intressimäära arvestus hakkab toimuma automaatselt eurodes arvelduskontodele. Muudatus ei mõjuta arvelduskonto kasutamist ja selleks ei ole vaja allkirjastada täiendavaid kokkuleppeid.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles