N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaar: kärbete asemel tuleks taastada 26-protsendine tulumaks

Merike Tamm
Savisaar: kärbete asemel tuleks taastada 26-protsendine tulumaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Peeter Langovits

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles Kuku raadios öösel sündinud riigieelarve kärbet kommenteerides, et sotsiaalvaldkonna kärbete asemel oleks pidanud muutma tulumaksu.

«Minu varasem kogemus on niisugune, et nad [koalitsioonipartnerid] jõuavad enne, kui negatiivne eelarve riigikokku jõuab, veel kolm korda omavahel tülli minna ja leppida - seda tsirkust on varemgi nähtud,» ütles Savisaar Kuku raadiole.

Savisaar ütles, et tema hinnangul ei oleks riigieelarves sotsiaalvaldkonna kärpeid vaja teha, taastada tuleks hoopis 26-protsendine üksikisiku tulumaks. Sellega võidaks riik Savisaare sõnul 3 miljardit.

Teiseks oluliseks sammuks oleks Tallinna linnapea sõnul astmelise tulumaksu kehtestamine ja lisaks tuleks Savisaare sõnul kehtestada kinnisvaramaks. «Need, kes majandusbuumist võitsid, peavad nüüd rohkem kannatama,» märkis Savisaar.

Märksõnad
Tagasi üles