1. Kaasa laps pere rahaasjadesse
Iga lapsevanem teab ise kõige paremini, millal lapsele esimene kaart tellida, kuidas temaga rahast rääkida ja kui palju otsustusõigust anda, kuid mida varem laps rahaasjadesse kaasata, seda parem.
Üks suuremaid vigu, mida lapse rahatarkusega seoses teha saab, on rahaasjadest vaikimine. See võib tekitada lapses tunde, et raha on tähtsusetu või sootuks midagi, mida peaks kartma või varjama. Räägi näiteks lapsele, kuidas mõjutavad vee ja elektri tarbimine või poeskäigud pere kulutusi. Jutusta, kust raha tuleb ja kuhu raha läheb.
2. Tutvusta lapsele pangakonto ja -kaardiga ümberkäimist
Konto saab lapsele avada kasvõi peale tema sündi, ent pangakaardi tellida veidi hiljem. Päris oma pangakonto avamine tähendab lapse jaoks teatud iseseisvust, kuid tuleb meeles pidada, et pangakaardi omamine eeldab oskusi rahaga ka ümber käia.
Enne lapse kooliminekut tasuks talle põhitõdesid selgitada ja esimesed praktilised sammud koos läbi teha – näidata, kuidas kaardiga maksta ja raha välja võtta, selgitada, mille peale raha kulutada ja millele mitte, miks ei tohiks kellelegi kaardi PIN-koodi öelda jne.
3. Tutvusta lapsele mobiilipanka
Oma esimesi pangatoiminguid tegema asuvale lapsele on sobilik tutvustada just mobiiliäppi, sest telefon on lapsega üldjuhul alati kaasas ning äpiga esmaste toimingute tegemine väga lihtne. Laps saab kiiresti ja mugavalt oma kontojääki kontrollida ega pea selleks pangaautomaati otsima või vanemale helistama.