E, 2.10.2023

Valgustiäri särab uuel tasemel tänu Odoo nutikatele lahendustele

Impactic
Facebook
Foto: impactic

Kuidas viia kogu tootmisettevõtte toimimine ühe dirigendikepi alla? Millise tarkvara rakendus aitab hallata kogu keerukat tootmisahelat ja veel mitmes riigis?

Saage tuttavaks Impactic OÜ meeskonnaga - sõbraliku ja asjatundliku tarkvara- ja äriarenduse tiimiga, kes teevad võimatust võimaliku! Nad teavad, kuidas muuta ettevõtete igapäevatöö lihtsaks ja efektiivseks. Nad teevad seda uuendusmeelse entusiasmi ja kaasaelamisega.

Tänu Impacticu tarkvara asjatundjate tööle saavad nii väikesed kui suured ettevõtted lahti paberisegadikust. Kujutage ette ärimaailma, kus igapäevane majandustegevus toimub virtuaalses reaalsuses. Äriuniversumi maatriksis põimuvad numbrid, andmed ja protsessid.

Foto: Impactic

Aga kuidas see kõik tegelikult välja näeb?

Ettevõtte Pedrobeat AS on välis- ja tööstusvalgustite tootja ning edasimüüja peamiselt Põhja-Euroopa turul.

Pedrobeati edulugu algab aastatel, mil kuumaks teemaks oli CD plaadi muusika. Harilikust ostan-müün-vahendan ärist liiguti tootmissektorisse ning pandi alus LED valgustite tootmisele. Sisenedes Euroopa Liidu turgudele oli vaja kasutusele võtta uue põlvkonna majandustarkvara. Varasemalt Exceli ja paberi peal majandanud Pedrobeati meeskond asus vapralt digitaliseerimisteekonnale, läbides EASi digitaliseerimise meistriklassi. Kas Pedrobeati äriloogika peab vett? Kuidas olemasolevaid ressursse veelgi paremini rakendada?

Algselt oli Pedrobeati meeskonna fookuses tootmine ja selle tõhustamine, kuid EASi digimeistriklassis sai selgeks, et parendada tuleb ka haldustegevust. Haldamine ei tähenda üksnes kulutusi, vaid see saab aidata luua ettevõttele uusi väärtusi.

Millist majandustarkvara platvormi juurutada? Milline süsteem töötab tervikpilti arvestades kõige paremini? Mitme valiku hulgast otsustati just Odoo kasuks. Tegemist on uue põlvkonna multifunktsionaalse majandustarkvaraga, mis suudab lahendada korraga mitmeid äri kitsaskohti ja pakub automatiseeritud lahendusi mitme riigi tegevuse ühendamiseks.

Odoo tarkvara asus juurutama Impactic OÜ meeskond ning esimese sammuna töötati välja toodete struktuur, tellimispõhimõtted ja firma struktuuri toetav lahendus: kuna ettevõte Pedrobeat on esindatud mitmes riigis, pidi lahendus olema sobilik seda ka haldama.

Lõpptulemusena sündis võimekas tööriist, mille abil näiteks Rootsist tulev müügitellimus jõuab automaatselt pärast kinnitust tootmistellimuseks lao kaudu eraldiseisvasse tehasesse. Paljud tootmisele keskendunud majandustarkvarad sellist funktsiooni ei paku.

Pärast müügiahela edukat käivitamist keskenduti tootmise tõhustamisele. Iga töötaja sai enda töölauale tahvelarvuti, mida oli lihtne kasutada tänu Odoo äpile. Kõik tootmisoperatsioonid muudeti töötajatele otse nähtavaks ning tööjuhised interaktiivseteks.

Foto: Impactic

Kuna tootmisprotsess hõlmas ka allhankeid ja partnerettevõtteid, lisati Odoo platvormile ka allhangete süsteem. Tooraine ja pooltoodete liikumisi allhankijate vahel dokumenteeriti mugavate mobiilsete skännerlahendustega.

Kogu mitmes riigis toimiva keeruka tootmisahela ja omahinnahalduse seob kokku raamatupidamismoodul. Siin oli suureks abiks Impacticu konsultantide kogemus Balti riikides.

„Enne ERP-i haldasime suurt pilti alles peale tegevuste toimumist. Tänaseks aitab süsteem ennustada meie tuleviku rahavooge ja planeerida ressursse automaatselt ning maksimaalselt optimaalselt. Tänu digitaliseerimise meistriklassile avanes meie silmaring ning nägime, et tootmisfirmas majandustarkvara juurutamiseks ei pea jääma kinni mõistesse MRP. Odoo sidus mitme riigi müügitegevuse, ostud ja tootmise planeerimise. Olles ise tänaseks meie majas Odoo peakasutaja rollis, näen iga päev, mida suudab pakkuda Odoo lisaks harilikule tootmislahendusele,” tõdeb Pedrobeati ostujuht Greg Aabreldaal.

Pedrobeati kogemus näitab, et õige tarkvaravalik võib olla võtmeks parema tuleviku poole, aidates ettevõtetel saavutada suuremat efektiivsust, läbipaistvust ja kasvu.

Impacticu käe all ja Odoo tarkvara abil joondatakse edenema ka kõige keerukam ettevõte. Odoo on murranguline platvorm, mis aitab ettevõtetel ühtlustada tootmisprotsesse, finantsjuhtimist ning äriprotsesse mitme riigi kontekstis.

Facebook
Tagasi üles