Liivi merealale soovivad meretuuleparke rajada seitse arendajat

BNS
Copy
Meretuulepark. Foto on illustreeriv.
Meretuulepark. Foto on illustreeriv. Foto: Andrus Karnau

Esmaspäeval, 28. augustil oli tähtaeg konkureerivate taotluste esitamiseks Liivi 1 ja Liivi 2 aladele meretuulepargi rajamiseks, mõlemale alale esitati kuus konkureerivat taotlust, koos esialgse taotlusega on konkurente seitse.

Merealadele esitasid omapoolse konkureeriva taotluse Liivi Offshore OÜ, Aker Offshore Wind Europe GmbH, Viru Keemia Grupp AS, Sunly Wind OÜ, Edel Offshore Wind OÜ ning ühistaotleja UAB «Ignitis Renewables Projektai 6» ja CI NMF Estonia Sea I HoldCo Coöperatief U.A. Koos 29.04.2020 esitatud ja viimati 16.06.2023 täiendatud OÜ Utilitas Wind hoonestusloa taotlustega konkureerivad Liivi 1 ja Liivi 2 aladele kokku seitse arendajat.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) kontrollib kõigi esitatud konkureerivate taotluste vastavust ehitusseadustikus toodule ja seejärel edastab need arvamuse andmiseks asjaomastele riigiasutustele. Pärast tagasiside saamist riigiasutustelt hindab TTJA konkureerivaid taotlusi vastavalt seaduses sätestatud juhistele. Taotluste osas, mis vastavad nõuetele, viiakse läbi enampakkumine hiljemalt 60 päeva pärast taotluste hindamise tulemuste kinnitamist. Eelduslikult toimub esimene enampakkumine selle aasta novembris või detsembris. Taotluste kohta, mis ei vasta nõuetele, teeb amet keelduva otsuse.

Enampakkumise alghinnaks avaliku veekogu koormamise korral tuuleelektrijaamaga on 15 000 eurot ruutkilomeetri kohta. Liivi 1 ala suurus on ligikaudu 77 kilomeetrit ja selle ala alghind on 1 155 000 eurot, Liivi 2 ala suurus on ligikaudu 115 kilomeetrit ja selle alghind on 1 725 000 eurot. Enampakkumise võitjaks on kõrgeima pakkumise teinud ja selle summa tasunud osaleja, kelle taotluse suhtes algatatakse hoonestusloa ja keskkonnamõju hindamise menetlus hiljemalt 90 päeva jooksul konkursi võitja väljakuulutamisest arvates.

Pärast menetluse algatamist hakkab taotleja koos ekspertrühmaga koostama keskkonnamõju hindamise programmi, millele järgneb uuringute ja keskkonnamõju hindamise aruande koostamine. Loamenetlus lõppeb TTJA poolse otsusega hoonestusloa andmise kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles