Päevatoimetaja:
Angelina Täker
Saada vihje

Swedbank: Enefit Greeni aktsia pole nii hea kui varem, kuid ostke! (1)

Enefit Greeni juht Aavo Kärmas.
Enefit Greeni juht Aavo Kärmas. Foto: Eero Vabamägi

Swedbank langetas Enefit Greeni aktsia hinnasihi 6 eurolt 5,9 eurole, ent kordas väärtpaberi ostusoovitust.

Swedbanki aktsiaanalüütik Kaimo Aljas märkis värskes aktsiaanalüüsis, et Enefit Greeni teise kvartali tulemused olid oodatust madalamad.

Nord Pool elektribörsi andmetel oli teise kvartali elektrihind Eestis keskmiselt 74 eurot megavatt-tunni kohta. See oli 25 protsenti väiksem võrreldes esimese kvartaliga ning ligi poole võrra madalam kui mullu samal perioodil, mil keskmine hind oli 142 eurot megavatt-tunnist.

«Läti, Leedu ja Poola turgudel võis täheldada sarnast hinnadünaamikat, mida mõjutasid eelkõige tavapärasest soojemad ilmad, hüdrojaamade tugev elektritoodang ja madalamad maagaasi hinnad,» selgitas Aljas.

Enefit Greeni kulumieelne ärikasum EBITDA langes teises kvartalis mullusega võrreldes 37,2 protsenti 19,3 miljonile eurole. Tulemus jäi Swedbanki analüütikute ootustele 28,6 protsendi võrra alla ning seda peamiselt vähenenud elektritoodangu ja madalama keskmise arvutusliku teenitud elektrihinna tõttu. Puhaskasum, mida mõjutas Aljase sõnul negatiivselt ka tulumaksu kulu kasv dividendide väljamakse tõttu, vähenes aastaga 93,3 protsenti 1,1 miljonile eurole.

Panga analüütikute hinnangul avaldas planeeritust madalam elektritoodang teises kvartalis EBITDA-le negatiivset mõju kuni 8 miljonit eurot. See põhjendab koos märgatavalt langenud elektrihinnaga 11,5 miljoni euro suurust EBITDA langust ning analüütikute ootustele alla jäämist 7,7 miljoni euroga.

«Järsu languse teises kvartalis põhjustasid tagasihoidlikud tuuleolud. Elektrihindade jätkuv langus selle aasta esimesel seitsmel kuul pani meid oma 2023. aasta oodatavat elektrihinda langetama 100 eurolt ligi 90 eurole megavatt-tunni kohta,» märkis Aljas.

Madalama oodatava elektritoodangu ja lühiajalise elektrihinna taustal vähendasid Swedbanki analüütikud 2023. aasta müügitulu ja EBITDA ootuseid ligi 5 protsendi võrra, vastavalt 193 ja 132 miljonile eurole. Langetati ka 2024. aasta oodatavaid tulusid ja EBITDA-d 3 protsendi võrra, samas kui analüütikute pikemaajalised prognoosid jäid samaks.

Neljapäeva õhtul sulgus Enefit Greeni aktsia Nasdaq Tallinna börsil 3,952 euro tasemel.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles