K, 29.11.2023

Amet: Coopis müüdud Poola sibulad on saastunud

BNS
Facebook
Comments
Sibulad. Pilt on illustratiivne.
Sibulad. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) teatel avastati Coopi toidupoodides müügil olnud Poola päritolu lahtise mugulsibula partiist numbriga 207265 lubatud normist rohkem taimekaitsevahendi jääke, mistõttu Coop algatas sibulate tagasikutsumise.

Ameti toiduosakonna peaspetsialisti Kaisa Orgusaare sõnul tuvastati sibulas taimekaitsevahendi jääki koguses, mis on kõrgem Euroopa Liidus kehtestatud piirnormist. «Ettevõte on algatanud toote tagasikutsumise ja edastanud vajalikud dokumendid,» lisas Orgusaar pressiteates.

Orgusaar lisas, et tarbijatel, kes on vahemikus 19.–28. juuli kõnealusest partiist Poola päritolu sibulaid soetanud, neid tooteid mitte tarbida. Tarbijal on õigus viia need tagasi kauplejale, kust toode osteti ja nõuda tagasi toote eest tasutud raha.

Lahtiselt müüdud Poola päritolu sibulast tuvastati kahe taimekaitsevahendi jäägi piirnormi ületused. «Taimekaitsevahendi Flupyrami sisaldus võib avaldada negatiivset toimet inimese tervisele. Kokku saabus Eestisse Leedu edasimüüja kaudu üle 16 tonni sibulaid, mis jaotati kõigi Coop toidupoodide vahel. Praegu ei ole veel teada, kas sibulad võisid jõuda ka teiste Eesti ettevõteteni, kuid teeme kõik endast oleneva, et see välja selgitada,» kinnitas toiduosakonna peaspetsialist.

Kui toode, mis ei vasta toiduohutusnõuetele, on tarbijani jõudnud, siis on toidukäitleja seadusest tulenev kohustus anda tarbijatele tõhusat ja täpset teavet toote kõrvaldamise põhjuste kohta. Samuti toimetab toidukäitleja tarbijatele juba tarnitud tooted vajaduse korral tagasi. Põllumajandus- ja toiduametil on kohustus korrakaitseseadusest tulenevalt avalikkust teavitada võimalikust ohust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles