Tsäkko andis lahkumisavalduse

Merike Teder
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maanteeameti juht Tamur Tsäkko
Maanteeameti juht Tamur Tsäkko Foto: Liis Treimann

Seoses avalikkuse teravdatud tähelepanu tekkimisega Maanteeameti juhtkonna välislähetuste teema vastu esitas ameti peadirektor Tamur Tsäkko täna majandusministrile lahkumisavalduse.

Oma avalduses märkis maanteeameti peadirektor, et soovib lahkuda omal soovil, kuid otsuse teeb siiski minister.

Samuti on Tsäkko valmis oma ametis jätkama kuni uue juhikandidaadi leidmiseni, et tagada pooleliolevate tööde häireteta sujumine, teatas maanteeameti pressiesindaja.

Täpsemalt keeldus Tsäkko oma avalduse praegu esitamise põhjuseid Postimehele kommenteerimast.

Majandusminister Juhan Parts ütles Postimehele, et teeb otsuse Tsäkko lahkumisavalduse kohta siis, kui tal on laual ka teenistusliku järelevalve raport.

«Otsusel peavad olema ka põhjendused ja vajalikud hinnangud, mida sellest juhtumist on võimalik õppida,» sõnas minister. «Järelevalve tähtaeg on järgmise nädala kolmapäev, võib-olla jõutakse valmis varem. Järgmise nädala algul teen oma otsuse, aga enne soovin saada terviklikku pilti kogu asjast.»

Majandusministeerium teatas eile, et alustas Tsäkko ja mitme teise maanteeameti töötaja suhtes teenistusliku järelevalve menetlust nende ettevõetud välislähetuste kohta. Järelevalve peab selgitama, kas välislähetused Rootsi Kuningriiki ajavahemikul 12.-16. veebruar 2012 ja Šveitsi linna Genfi ajavahemikul 10.-17. märts 2012 olid otstarbekad ja seaduslikud.

Tagasi üles