«Ühele nooremarendaja ametikohale võib olla sadu tahtjaid. Kuna igas ettevõttes saab alles õppivaid kolleege olla vaid mingi hulk – nende väljakoolitamine nõuab suuri ressursse – ning tänaseni leidub palju firmasid, kes noori ei palka, on pakkumise ja nõudluse suhe tugevalt paigast ära,» rääkis ta. «Seega on oluline, et esimese töökoha poole vaatavad noored mõistaks, kuidas suure massi seast silma paista.»
Nooremarendajat valides ei saa tööandja valiku aluseks võtta senist töö- ja elukogemust, mistõttu on peamisteks vaadeldavateks parameetriteks motiveeritus ja tehniline taiplikkus.
IT-juhi sõnul on hea võimalus teiste seast välja paista tuua esile seniseid projekte, ilmestada oma huvi IT-valdkonna vastu ja näidata ettevõttele, miks peaks piiratud ressursse pühendama just talle. Hea on tudengiprojektide või huvitavamate koolitööde esile tõstmine, isiklikust huvist loodud projektide CVsse lisamine ning kõik muu, mis näitab, et valdkonnast ollakse rohkem huvitatud, kui mõni teine kandidaat.
«Nooremarendaja koolitamine täiesti iseseisvaks töötajaks võib võtta aastaid ja see on ettevõttele väga suur investeering. Seepärast ongi enne pühendumist oluline mõista, kas inimesel on päriselt huvi, tahe ja jaks see keeruline teekond läbida. Kui asja taga tõelist kirge pole, on raske katkestamata lõppeesmärgini jõuda,» selgitas ta.
Kandideerimistehniline pool on sama oluline
Teearu sõnul on võimalik šansse suurendada ka lihtsate kandideerimistehniliste nippidega. Näiteks on tööandja jaoks oluline ametikohaga klappiv CV, hea motivatsioonikiri ning reaalne arusaam sellest, millega ettevõte tegeleb ja visioon, kuidas saaks nooremarendaja eesmärkide saavutamsse panustada.