Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel

Eesti sattus ühe näitaja tõttu Euroopa tippu - ja see pole inflatsioon

Copy
Ettekandja kohvikus kooke sättimas. Pilt on illustratiivne.
Ettekandja kohvikus kooke sättimas. Pilt on illustratiivne. Foto: David W Cerny/SCANPIX

Eurostati andmetel on Eestis väga vähe tööealisi inimesi, kes ei tööta.

2023. aasta esimeses kvartalis oli Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide mitteõppivate 15–64-aastaste inimeste tööjõus osalemise määr 81,8 protsenti, millest tööga hõivatud oli 76,7 protsenti ja töötuid 5,1 protsenti; 18,2 protsenti oli seega aga väljaspool EL-i tööjõudu.

Suurim mitteõppivate ega tööjõus mitte osalevate inimeste osakaal oli esimeses kvartalis Rumeenias ja Itaalias, vastavalt 25,8 protsenti ja 25,6 protsenti. Järgnesid Kreeka 22,8 protsendiga, Horvaatia 21,8 protsendiga ja Belgia 19,6 protsendiga, teatas Eurostat.

Madalaim oli näitaja 8,3 protsenti Rootsis, 12,3 protsenti Eestis ja 13,6 protsenti Tšehhis.

EL-i tööjõu-uuringu kohaselt ei otsinud esimeses kvartalis 44 miljonist mitteõppivast ja -töötavast inimesest 75,5 protsenti tööd ega tahtnud töötada; 20,3 protsenti ei otsinud tööd, kuid soovisid siiski töötada. 2,8 protsenti otsis aktiivselt tööd, ent ei omanud võimalust sellega koheselt alustada; 1,2 protsenti olid aga leidnud töö, millega hiljem alustada.

Mitteõppivatest ja tööjõuvälistest inimestest ei soovinud 21,1 protsenti tööle asuda pensionile jäämise tõttu, 20,7 protsenti haiguse või puude tõttu ning 18,2 protsenti hoolduskohustuste või muude perekondlike põhjuste tõttu.

Märksõnad

Tagasi üles