T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EL soovitab Venemaal elusloomade impordikeelu tühistada

BNS
Facebook Twitter
Comments
Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Karel De Gucht.
Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Karel De Gucht. Foto: SCANPIX

Euroopa Liit soovitas Venemaa teisipäeval kehtestatud elusloomade impordikeelu tühistada, kuna see annab kaubanduspartneritele väga halva signaali.

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Karel De Gucht ja tervishoiuvolinik John Dalli väljendasid Venemaa otsuse puhul sügavat pettumust ning nimetasid seda liialdatuks ja õigustamatuks.

Elusloomade sissevedu Euroopa Liidust Venemaale ei ohusta kuidagi Venemaa kodanike tervist ja sel otsusel puudub teaduslik põhjendatus, öeldakse nende ühisavalduses.

Lisaks leiab EL, et oma keeluga on Venemaa saatnud väga negatiivse signaali rahvusvahelistele kaubanduspartneritele ja Maailma Kaubandusorganisatsioonile.

Venemaa põhjendas veiste ja sigade sisseveokeeldu EL-i esineva Schmallenbergi viirusega. Dalli ja De Gucht väitsid, et sigadel ei ole kunagi seda viirust avastatud.

Venemaa nimetab keeldu ajutiseks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles