R, 8.12.2023

Lugeja küsib ⟩ Kas juulist tuleb haiguspäevade hüvitamisel leppida väiksema summaga? (1)

PM Majandus
Copy
1. juulist avatud haiguslehtede puhul on kolm esimest päeva töötaja omavastutus ehk tasustamata. Pilt on illustratiivne.
1. juulist avatud haiguslehtede puhul on kolm esimest päeva töötaja omavastutus ehk tasustamata. Pilt on illustratiivne. Foto: Madis Veltman

Lugeja küsib: Kuulsin, et muutub haiguspäevade hüvitamise kord. Minu haigusleht avati 30. juunil haigestumise tõttu, kas tööandja maksab mulle endiselt haigushüvitist 2. kuni 5. kalendripäeva eest?

Vastab tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Jaana Vaus Madureira Silva:

«1. juulist 2023 jõustusid töötervishoiu ja tööohutuse ning ravikindlustuse seaduse muudatused, millega naasti enne 1. jaanuari 2021 kehtinud haigushüvitise maksmise korra juurde. See tähendab, et alates 1. juulist avatud haiguslehtede puhul on kolm esimest päeva töötaja omavastutus ehk tasustamata, alates neljandast kuni kaheksanda päevani maksab haigushüvitist tööandja ning üheksandast päevast alates maksab haigushüvitist tervisekassa.

Kui haigusleht on avatud enne 1. juulit, näiteks 30. juunil, kohaldub veel 30. juulini kehtinud hüvitamise kord. See tähendab, et haiguslehe esimene päev on töötaja omavastutus, tööandja maksab haigushüvitist teise kuni viienda kalendripäeva eest ja tervisekassa alates kuuendast kalendripäevast.»

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles